تحقیقات تایوان از همکاری 4 شرکت با هواوی


لینک بگیر دات کام: دولت تایوان تحقیقاتی را درباره ی چهار شرکتی آغاز نموده که گفته شده با شرکت های در رابطه با هواوی چین، همکاری کرده اند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، وانگ می هوآ، وزیر اقتصاد تایوان اعلام نمود: این وزارتخانه بدنبال بررسی این مساله است که آیا کارهای این شرکتها در چین، با مجوز سرمایه گذاری اولیه آنها از طرف دولت این جزیره مطابقت داشته است یا خیر. اگر چنین نباشد، بالاترین جریمه مجاز برای این شرکت ها، حداکثر ۲۵ میلیون دلار تایوان (۷۷۵ هزار و ۳۰۰ دلار آمریکا) است.

وانگ درباره ی قوانینی که این شرکتها ممکنست زیر پا گذاشته باشند، جزئیاتی ارائه نکرد.

وی اوایل هفته جاری گفته بود که این شرکت ها، درگیر کارهای ارزان قیمتی مانند مدیریت فاضلاب بودند.

بلومبرگ هفته جاری در گزارشی مدعی شده بود که این شرکت ها، با شرکت های در رابطه با هواوی، برای ایجاد زیرساخت برای کارخانه های تولید تراشه، همکاری کرده اند.

این چهار شرکت شامل تاپکو ساینتیفیک، شرکت مهندسی ال اند کی، یونایتد اینتگریتد سرویس و کیکا هانتِک کمیکال تکنولوژی تایوان، همگی ارتکاب هرگونه تخلف را رد کرده اند. شرکت هواوی به درخواست اظهارنظر در این زمینه، پاسخ نداد. چین هنوز در تعطیلات طولانی روز ملی سر می کند.

وزیر اقتصاد تایوان همین طور اعلام نمود: دولت تایوان با در نظر گرفتن رویه بین المللی، به زودی قوانین سخت گیرانه تر را درباره ی فناوری های کلیدی در نظر می گیرد.

غول مخابراتی هواوی چین، در چهار سال گذشته، از دستیابی به قطعات و فناوری از شرکت های آمریکایی بدون موافقت دولت این کشور، منع شده است. هر چند خیلی از شرکت های فناوری تایوانی، همچون شرکت تراشه سازی TSMC در چین فعالیت دارند، دولت تایوان تولید حساس ترین فناوری را در این کشور، ممنوع کرده است و تمام سرمایه گذاری های فناوری شرکت های تایوانی در چین را زیر نظر دارد.

بر اساس گزارش رویترز، چین، تایوان را قسمتی از خاک خود می داند و در سالهای اخیر، کارهای نظامی را در اطراف این جزیره، افزایش داده است.

منبع:

1402/07/14
14:20:54
5.0 / 5
384
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
از دست ندهید!