تازه ترین آمار تعداد کاربران پیامرسان های داخلی


لینک بگیر دات کام: طبق گفته مسؤولان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تعداد کاربران فعال در پیامرسان های داخلی قابل توجه و خوب است؛ به شکلی که طی 2 هفته گذشته به جمعیت کاربران فعال روزانه یکی از این پیامرسان ها یک میلیون کاربر افزوده شده است.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بعد از محدود شدن برخی پیامرسان های خارجی طی سالهای گذشته و در چندین مرحله، مهاجرت کاربران ایرانی به پیامرسان های دیگر همچون نمونه های مشابه خارجی و داخلی شروع شد؛ بااینکه هنوز تعداد کاربران پیامرسان های داخلی با رقبای خارجی شان قابل قیاس نیست، اما برخی افراد استفاده از امکانات ابزارهای بومی را به ابزارهای خارجی ترجیح می دهند.

طی سالهای گذشته و با روش های گوناگون، سکوهای داخلی و کسب و کارهای اینترنتی از طرف دولت ها حمایت شده اند که از آن جمله می توان به ارائه پهنای باند مناسب، کاهش تعرفه مصرف دیتا به یک سوم تعرفه اینترنت و ارائه فضای هم مکانی بصورت رایگان اشاره کرد؛ اما با افتتاح دولت سیزدهم، سکوهای داخلی بیش از پیش مورد توجه و حمایت قرار گرفتند.

بنابراین در امتداد پشتیبانی از پلت فرم های داخلی و کسب و کارهای اینترنتی سال قبل بخشنامه پشتیبانی از کسب و کارهای اقتصاد دیجیتال رونمایی و در آن، بخش ها و حمایت های خوبی برای سکوهای داخلی درنظر گرفته شد.

در همین رابطه، آخرین آمار اعلام شده از وضعیت پیامرسان های داخلی عیسی زارع پور- وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- با حضور در دفتر دادستان کل کشور با حجت الاسلام و المسلمین موحدی دیدار و با ارائه گزارشی از وضعیت پیامرسان های داخلی، تعداد کاربران فعال در این پیامرسان ها را قابل توجه و خوب دانست.

او اظهار داشت: خوشبختانه با پشتیبانی از شبکه های اجتماعی داخلی روند استفاده از این پیامرسان ها بسیار عالی بوده و گزارشات واصله حکایت از اقبال جامعه از این شبکه ها دارد، به شکلی که طی دو هفته گذشته به جمعیت کاربران فعال روزانه یکی از این پیامرسان ها یک میلیون کاربر افزوده شده و به عدد ۱۶ میلیون کاربر فعال روزانه رسیده است.

گفتنی است اوایل بهار امسال، وی در حاشیه مراسم رونمایی از فاز اول اتصال متقابل پیامرسان ها به یکدیگر آماری از تعداد کاربران پیامرسان های داخلی ارائه کرده بود.

زارع پور تاکید کرده بود کاربر فعال روزانه پیامرسان ها متفاوت می باشد اما بر طبق بررسی ها، روزانه چند ده هزار کاربر جدید به این پلت فرم ها اضافه می شود و این امیدواری وجود دارد که این مسیر تا پیوستن همه مردم و استفاده از پیامرسان ها ادامه داشته باشد.
1402/07/15
11:14:45
5.0 / 5
225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
از دست ندهید!