اصول بازاریابی در جهت افزایش اثربخشی سئو


در این مطلب لینک بگیر دات کام خواهیم آموخت که چگونه با چشم انداز دیجیتال در حال تحول سازگار شویم تا بتوانیم موفقیت ارگانیک برند خود را تضمین کنیم.
امروزه کاربران اطلاعاتی را در اینترنت از منابع مختلف کشف می کنند. با ظهور جستجوی مبتنی بر هوش مصنوعی و گسترش مکان‌های جستجوی پولی، ما در حال پیمایش زمینی هستیم که املاک و مستغلات ارگانیک در نتایج جستجو در حال کاهش است و موتورهای جستجو تنها بخشی از سفر خریدار بسیار پیچیده هستند.
 
پلتفرم‌هایی مانند تیک تاک، پین ترست و ... همگی فرصت‌هایی را برای دسترسی ارگانیک اضافی خارج از جستجوی گوگل ارائه می‌دهند. به این معنی که استراتژی شما باید از بهینه‌سازی موتور جستجو به چند پلتفرم تبدیل شود.
 

بهینه سازی ارگانیک

این تغییر مستلزم درک جامعی از بازاریابی است که از الگوریتم‌ها فراتر می‌رود و عمیقاً در رفتار مصرف‌کننده، برنامه‌ریزی استراتژیک و ایجاد برند بلندمدت فرو می‌رود.
 
در این پست، پنج مفهوم اساسی بازاریابی را پوشش می‌دهیم که نه تنها مکمل هستند، بلکه می‌توانند عملکرد جستجوی شما را بازتعریف و ارتقاء دهند.
 

1. تحقیقات 3Cs

تحقیقات 3Cs یک جنبه اساسی از بازاریابی است که می تواند برای تقویت استراتژی ارگانیک شما مورد استفاده قرار گیرد. این به معنای ایجاد درک عمیق‌تر از شرکت، مشتریان و دسته کلی یا صنعت است. بیایید هر یک از این زمینه ها را بررسی کنیم و ارتباط آنها با سئو را بررسی کنیم.
 

تحقیقات شرکت

تحقیقات شرکت در مورد درک کسب و کار شما (یا کسب و کار مشتریان شما) از درون است که باید آنچه شما به عنوان یک کسب و کار در تلاش برای رسیدن به آن هستید را پشتیبانی کند.
اما چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ چون با داشتن درک عمیق‌تر از بازار و روندهایی که آینده بازار را شکل می‌دهند، می‌توانید تلاش‌های خود را بر تولید محتوایی متمرکز کنید که با خریداران بالقوه ارتباط بهتری داشته باشد. علاوه بر این، درک موقعیت شرکت و اهداف کلیدی به شما کمک می کند عملکرد خود را با اهداف سطح بالاتر مرتبط کنید و ارزش خود را برای سهامداران ارشد بهتر اثبات کنید.
 

تحقیقات مشتری

تحقیقات مشتری شامل شناسایی ویژگی‌ها، نیازها و رفتارهای مخاطب هدف شما از طریق تحقیقات کیفی (مثلاً مصاحبه‌های عمیق) و کمی (مثلاً نظرسنجی) است. ولی این امر چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ زیرا داشتن درک بهتر از هدف شما به شما امکان می دهد محتوایی ایجاد کنید که با آن مخاطبان طنین انداز شود، دسترسی کلی ارگانیک به موضوعات مرتبط را بهبود بخشد، و نرخ تعامل و تبدیل را افزایش دهید.
 

تحقیق مقوله

تحقیق مقوله عبارت است از درک بازار گسترده تر، رقبا، روندها و فرصت ها یا تهدیدهای بالقوه در صنعت. دلیل اهمیت آن برای متخصصان سئو این است که درک چشم انداز صنعت به شما امکان می دهد شکاف ها و فرصت هایی را که رقبا نادیده گرفته اند را شناسایی کنید.
 

2. بخش بندی و هدف گذاری

تقسیم بندی شامل تقسیم کل بازار به بخش های کوچکتر و قابل مدیریت تر است. هدف گذاری بر انتخاب پرسودترین بخش ها برای پیگیری بر اساس تناسب بازار، اندازه و پتانسیل رشد تمرکز دارد. با درک اینکه کدام بخش های مشتری برای کسب و کار شما مهم هستند، می توانید استراتژی های ارگانیک بسیار هدفمند ایجاد کنید و تلاش های خود را بر روی مخاطبان مناسب متمرکز کنید.
 

تقسیم بندی

تقسیم بندی شامل تقسیم بازار گسترده به گروه های کوچکتر و مجزا بر اساس ویژگی هایی مانند جمعیت شناسی، روانشناسی، رفتار یا جغرافیا است. هدف گذاری شامل انتخاب بخش هایی است که بر اساس ارزش بالقوه و همسویی آن ها با کسب و کار شما تمرکز کنید. چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ زیرا تقسیم مخاطبان به بخش‌ها به شما این امکان را می‌دهد تا استراتژی‌های سئوی خود را متناسب با نیازها و اولویت‌های خاص هر گروه تنظیم کنید. این منجر به محتوای مرتبط تر و تعامل بهتر با محتوایی که ایجاد می کنید می شود. تمرکز بر سودآورترین یا مرتبط‌ترین بخش‌ها تضمین می‌کند که تلاش‌های سئوی شما به جایی هدایت می‌شوند که بیشترین تأثیر را خواهند داشت.
 

3. موقعیت یابی

موقعیت یابی برند در مورد ایجاد تصویری منحصر به فرد و مثبت از برند شما در ذهن مشتری است. این موضوعی است که باید به عنوان نخ طلایی در تمام فعالیت های بازاریابی عمل کند. موقعیت یابی تصوری است که شما قصد دارید مشتریان خود در مورد محصولات یا خدمات شما داشته باشند. موقعیت یابی موفق شامل تعریف این است که چه چیزی شما را از رقبا متمایز می کند و چرا باید برند شما را به رقابت انتخاب کنند، که باید به پیام های واضح تری منجر شود که در کمپین ها و دارایی های خلاقانه نشان داده می شود.
 
چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ زیرا موقعیت یابی موثر باعث افزایش یادآوری، اعتماد و اعتبار برند می شود. نحوه قرارگیری برند خود می تواند بر عملکرد ارگانیک شما تأثیر عمیقی بگذارد، ترافیک برند بیشتری را از طریق جستجو به ارمغان بیاورد و منجر به نرخ تبدیل بالاتری برای ترافیک وب سایت موجود شود.
 

4. برنامه ریزی رسانه ای

توسعه‌هایی مانند تجربه مولد جستجوی گوگل، ظهور پلتفرم‌های اجتماعی به عنوان موتورهای جستجو، و نفوذ فزاینده سازندگان بر عملکرد ارگانیک، همگی پیچیدگی چشم‌انداز ارگانیک کنونی را برجسته می‌کنند. برنامه‌ریزی مؤثر رسانه‌ای به معنای انتخاب کانال‌های مناسب و همچنین درک زمان و نحوه استفاده از آنهاست.
چه در شبکه های اجتماعی باشد، چه جستجوی پولی یا ارگانیک، دستیابی به حداکثر قرار گرفتن در معرض نام تجاری در هر جایی که مشتریان شما آنلاین هستند برای رشد در چنین اکوسیستم پیچیده ای ضروری است. برنامه ریزی رسانه به طور سنتی با تبلیغات همراه است. با این حال، در زمینه سئو و جستجوی ارگانیک، به همان اندازه مهم است.
 
برنامه‌ریزی رسانه‌ای برای جستجوی ارگانیک شامل شناسایی و استفاده از کانال‌های آنلاین مختلف، مانند موتورهای جستجو، رسانه‌های اجتماعی، پلتفرم‌های بررسی، سایت‌های شخص ثالث و موارد دیگر، برای توزیع و تبلیغ محتوا برای مشتریان بالقوه در هر کجا که آنلاین هستند، می‌شود.
 
چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ زیرا برنامه ریزی رسانه ای موثر تضمین می کند که محتوای شما در زمان مناسب به مخاطبان مناسب برسد. این در مورد ایجاد محتوای با کیفیت بالا نیست، بلکه برای اطمینان از دیده شدن و تعامل با محتوا است.
 

5. اندازه گیری تمام قیف

اندازه گیری تمام قیف فراتر از معیارهای سنتی سئو مانند رتبه بندی و ترافیک است. این به کل سفر مشتری، از آگاهی تا تبدیل، نگاه می کند تا بفهمد کاربران چگونه با محتوای شما تعامل دارند و چگونه به فروش منجر می شود.
 
چرا برای متخصصان سئو مهم است؟ در حالی که سئو سنتی اغلب بر هدایت ترافیک و بهبود رتبه بندی تمرکز می کند، باید اطمینان حاصل کنید که این تلاش ها به اهداف کلی کسب و کار کمک می کند.
 
 
نتیجه
پنج اصل ذکر شده در بالا، بلوک های ساختمانی ضروری برای اثبات آینده استراتژی ارگانیک سئو شما هستند. آنها یک پل اساسی بین اصول جاودانه بازاریابی سنتی و دنیای پویای دیجیتال مارکتینگ هستند و چارچوبی را ارائه می دهند که به شما کمک می کند بدون توجه به آخرین روندهای تکنولوژیکی که بر جستجو تأثیر می گذارد اطمینان حاصل کنید که برند شما برای موفقیت تنظیم شده است.

 

در این آموزش سئوی لینک بگیر خواندید:
1402/07/24
00:02:49
5.0 / 5
909
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
از دست ندهید!