ارتقا رتبه سایت با بهترین روش های سئو


بهینه سازی موتور جستجو (سئو) فرآیند بهینه سازی وب سایت شما برای نمایش بالاتر در رتبه بندی جستجو و در نتیجه افزایش ترافیک ارگانیک است. با روش های بسیار زیادی برای بهینه سازی رتبه بندی ارگانیک خود، سئو به راحتی می تواند بسیار زیاد شود. به همین دلیل است که ما یک نمای کلی از بهترین شیوه های سئو را در این مطلب لینک بگیر به شما ارائه می دهیم.


در این مطلب می خوانید:
  1. دلیل اهمیت روش های سئو
  2. سه رکن اصلی سئو
  3. بهترین روش های سئو

دلیل اهمیت روش های سئو

پیروی از بهترین شیوه های سئو می تواند تفاوت زیادی در ترافیک وب سایت شما ایجاد کند، به خصوص اگر به شدت به ترافیک ارگانیک متکی باشید (که از بازدیدکنندگانی است که از طریق موتور جستجویی مانند گوگل به وب سایت شما می رسند، البته تا زمانی که یک تبلیغ پولی نباشد). ترافیک بیشتر به معنای مشتریان بالقوه بیشتر و درآمد بالقوه بیشتر است.
 
سئوی خوب همچنین می تواند به شما در افزایش آگاهی از برند کمک کند زیرا شانس مصرف کنندگان را برای دیدن برند شما در نتایج جستجوی خود افزایش می دهد. و در حالی که استفاده از سئو ممکن است زمان بیشتری نسبت به کمپین های جستجوی پولی داشته باشد، هزینه آن بسیار کمتر است.
 
پس اگر به دنبال کسب ترافیک بیشتر هستید، سئو دوست شما خواهد بود.
 
یک استراتژی جامع سئو همچنین می تواند به شما در دستیابی به مخاطبان در تمام مراحل چرخه خرید کمک کند. ظاهر شدن در میان نتایج جستجوی برتر برای پرس و جوها در تمام مراحل چرخه خرید به این معنی است که بازده بهتری خواهید دید زیرا کلیک روی سایت شما عمدی تر و مرتبط تر خواهد بود.
 

سه رکن اصلی سئو

شما می توانید سئو را به عنوان متشکل از سه ستون تصور کنید:
 
محتوا
قدرت
فنی
 

1. محتوا

در سئو، محتوا با هر مطلب نوشته‌ای که در وب‌سایت خود منتشر می‌کنید، ارتباط دارد – هم نحوه نوشتن و هم ساختار آن.
محتوایی که ایجاد می کنید باید بر روی کلمات کلیدی تمرکز کند که مخاطبان هدف شما به دنبال آن هستند. اگر محتوایی را بر اساس آنچه می‌دانید مخاطبانتان می‌خواهند بخوانند ایجاد می‌کنید، احتمالاً توسط آنها پیدا خواهید شد.
رتبه بندی کلمات کلیدی دم بلند معمولا آسان تر است زیرا اغلب رقابتی کمتری دارند. همچنین انتخاب شرایط خاص تر به شما کمک می کند تا به مشتریانی دست پیدا کنید که احتمال علاقه بیشتری به برند شما دارند.
هر محتوایی که به سایت خود اضافه می کنید باید با هدف ارائه ارزش واقعی به خواننده باشد. حتی اگر یک بازدیدکننده بلافاصله خریدی انجام ندهد، محتوای با کیفیت بالا آگاهی و احترام بیشتری را برای برند شما ایجاد می کند.
 

2. قدرت

محتوای خوب همچنین شانس دریافت بک لینک وب سایت شما را افزایش می دهد. این به سادگی به این معنی است که سایر وب سایت ها به محتوای شما لینک می دهند زیرا آن را ارزشمند و مرتبط می دانند.
در حالی که یک وب سایت عالی اغلب به طور طبیعی بک لینک ها را جذب می کند، لینک آتوریتی فرآیند ایجاد عمدی محتوای خاصی است که ارزش کافی برای کسب بک لینک از سایت های دیگر فراهم می کند.
بک لینک‌ها به موتورهای جستجو می‌گویند که افراد دیگر محتوای وب‌سایت شما را ارزشمند می‌دانند – مانند یک «رای» به نفع سایت شما. و اگر گوگل وب‌سایت شما را ارزشمندتر می‌بیند، احتمالاً به‌عنوان یک مرجع شناخته می‌شوید و احتمالاً در نتایج جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت.
به یاد داشته باشید: گرفتن بک لینک با داشتن محتوای خوب شروع می شود که مردم می خواهند به اشتراک بگذارند.
 

3. فنی

رکن نهایی سئو فنی است که شامل موارد زیر است:
بهینه سازی ساختار وب سایت شما
نظارت بر الگوریتم گوگل برای اطمینان از اینکه کاربران و موتورهای جستجو می توانند سایت شما را برای خزیدن و فهرست کردن آن پیدا کنند.
سئوی فنی تاثیری بر اینکه الگوریتم گوگل شما را در رتبه بالاتر یا پایین تر قرار دهد، نخواهد داشت، اما بر توانایی الگوریتم برای یافتن و خزیدن وبسایت شما تاثیر می گذارد.
 
برخی از جنبه های سئو فنی عبارتند از:
 
سیگنال های خزیدن
سرعت سایت
نشانه گذاری داده های ساخت یافته
برچسب های متا
سئو فنی پایه ای است که محتوای معتبر خوب باید بر روی آن ساخته شود. اطمینان از اینکه سایت شما برای جنبه های فنی بهینه شده است، رتبه بندی محتوا و ایجاد قدرت را به طور قابل توجهی آسان تر می کند!
 

بهترین روش های سئو

هنگام اجرای سئو، بهترین روش‌ها وجود دارد که باید روی آنها تمرکز کرد. در اینجا برخی از مهمترین آنها آورده شده است.
 

1. دسترسی خزیدن

اول از همه، شما می خواهید مطمئن شوید که ربات های موتور جستجو می توانند وب سایت شما را بخزند تا بتوانند محتوای شما را پیدا کنند و آن را به صفحات نتایج جستجوی خود اضافه کنند.
استفاده از متا تگ ربات ها در سراسر سایت شما به خزنده های موتورهای جستجو دستور می دهند که آیا باید یک صفحه را فهرست کنند یا پیوندهای یک صفحه را دنبال کنند.
 

2. تصاویر

هنگامی که محتوا با گرافیک پشتیبانی می شود، الگوریتم گوگل به احتمال زیاد آن را به عنوان یک منبع ارزشمند می بیند – به خصوص اگر به خوبی بهینه شده باشد. توجه داشته باشید که یک تصویر ارزش هزار کلمهرا دارد. پس مطمئن شوید که محتوای خود را با تصاویری که مرتبط هستند در هم آمیخته و به روش های جدیدی برای ارائه محتوای نوشته شده خود به صورت گرافیکی فکر کنید.
 

3. Alt Tags

دادن تصاویر در برچسب‌های alt وب سایت شما به معنای ارائه اطلاعات اضافی در مورد آن است در صورتی که کاربر قادر به مشاهده آن نباشد.
تگ‌های Alt باید دقیقاً آنچه را که تصویر نشان می‌دهد منعکس کند و در صورت مرتبط بودن، حاوی کلمات کلیدی شما باشد.
 

4. محتوای معتبر

محتوای مبتنی بر داده ایجاد کنید که ارزشی برای بازار و مخاطبین هدفمند شما ایجاد کند. هنگام طوفان فکری ایده‌هایی برای محتوایی که می‌توانند ارزش پیوند داشته باشند، سعی کنید محتوایی ایجاد کنید که منحصر به فرد، جذاب و با هدف تأثیرگذار باشد.
 

5. تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی برای تعیین محتوایی که باید در مورد آن بنویسید بسیار مهم است زیرا این همان چیزی است که مخاطبان شما به دنبال آن هستند. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید تا بدانید چه نوع محتوایی را باید در وب سایت خود منتشر کنید.
 

6. محتوای همیشه سبز

محتوای همیشه سبز محتوایی است که همیشه مرتبط است و مبتنی بر به موقع نیست. به احتمال زیاد ترافیک برگشتی در یک دوره طولانی مشاهده می شود، زیرا همیشه منبع قابل اعتمادی برای کاربران خواهد بود.
 

7. توضیحات متا

توضیحات متا قطعه ای از متن است که معمولاً 150 تا 160 کاراکتر است که در نتیجه جستجو نشان داده می شود. در حالی که توضیحات متا یک فاکتور رتبه‌بندی نیستند، اما بر نرخ کلیک تأثیر می‌گذارند، بنابراین مهم است که کاربر را به کلیک روی نتیجه شما به جای رقبا ترغیب کند.
مطمئن شوید که کلمات کلیدی مرتبط را وارد کنید و خلاصه ای از آنچه را که خواننده با کلیک بر روی پیوند شما مشاهده می کند ارائه دهید. در صورت وجود جا، گنجاندن پیشنهادی مانند «ارسال رایگان» در توضیحات متا نیز می‌تواند به افزایش نرخ کلیک کمک کند.

 

1402/07/25
14:38:59
5.0 / 5
396
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
از دست ندهید!