گذاشتن کامنت برای پست های فلسطینی در فیس بوک محدود شد


به گزارش لینک بگیر دات کام، شرکت متا پلت فرم اقداماتی را برای محدود کردن موقتی اظهارنظرهای ناخواسته یا ناخوشایند زیر پست های در ارتباط با درگیری میان رژیم صهیونیستی و مبارزان فلسطینی در فیسبوک انجام داد.
به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، شرکت متا پلت فرم که مالک فیسبوک است، اعلام نمود تنظیمات پیش فرض برای افرادی که می توانند زیر پست های جدید و عمومی ارسال شده توسط کاربران «در این منطقه»، اظهارنظر کنند را تغییر خواهد داد و تنها دوستان و دنبال کنندگان آنها می توانند اظهارنظر کنند.
سخنگوی متا حاضر نشد منظور این شرکت از واژه «این منطقه» را مشخص نماید. متا اعلام نموده که کاربران هر زمانیکه بخواهند، می توانند تنظیمات مذکور را تغییر دهند.
این شرکت شبکه اجتماعی اعلام نمود که امکان مشاهده یک یا دو اظهارنظر اول زیر پست ها را در هنگام پیمایش فید فیسبوک غیرفعال خواهد نمود.
بعضی از کاربرانی که پست هایی را در پشتیبانی از فلسطین یا مردم غزه ارسال کرده اند، اوایل هفته جاری شرکت متا را متهم کردند محتوای آنها را سرکوب کرده است. این شرکت آمریکایی، حماس را بعنوان یک سازمان خطرناک، مشخص کرده و محتوا در ستایش این گروه را ممنوع کرده است.
وبسایت خبری Mondoweiss که حقوق بشر فلسطینی را پوشش می دهد، دهم اکتبر در شبکه اجتماعی ایکس (توییتر سابق) اعلام نمود اینستاگرام، دو بار صفحه خبرنگار ویدئویی این وبسایت را مسدود کرده است. کاربران دیگر اینستاگرام اعلام نموده اند که پست ها و استوری های در ارتباط با فلسطین آنها، بازدید دریافت نمی کند.
طبق گزارش رویترز، متا اعلام نموده که یک باگ، سبب شده بود محتوای پست مجدد در استوری کاربران به شکل مناسب ظاهر نشود و این شرکت، باگ مذکور را برطرف کرده است.1402/07/28
18:53:31
5.0 / 5
294
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!