هشدار:

استفاده از هوش مصنوعی برای ایجاد تصاویر محتوای غیرقانونی


لینک بگیر دات کام: یک سازمان ناظر هشدار داد احتمال دارد هزاران تصویر به وجود آمده با هوش مصنوعی که قربانیان واقعی کودک آزاری را نشان می دهد، سراسر اینترنت را دربرگیرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از پرس اسوسیشن، بنیاد نظارت بر اینترنت (IWF) که یک سازمان انگلیسی مسئول برای ردیابی و حذف تصاویر کودک آزاری از اینترنت است، اظهار داشت بدترین کابوس آن در شرف واقعی شدن است. IWF اظهار داشت مجرمان سایبری حالا با کمک هوش مصنوعی، تصاویر صورت و بدن کودکانی که در تصاویر تایید شده کودک آزاری وجود دارند را برای ایجاد محتوای هرزنگاری به کار می برند. داده های منتشر شده توسط این سازمان نشان داده است تصاویر به اندازه ای واقعی هستند که حتی تحلیل گران کارآزموده هم به سختی می توانند آنها را از تصاویر واقعی تشخیص دهند. این سازمان اخطار داد فناوری هوش مصنوعی در حال ارتقا است و احیانا موانع بیشتری برای ناظران و سازمان های مجری قانون بوجود می آورد.

تحقیق مذکور قبل از برگزاری اجلاس ایمنی هوش مصنوعی به میزبانی انگلیس در هفته آتی منتشر شده است. در اجلاس مذکور رهبران و شرکتهای بزرگ فناوری چالش های توسعه فناوری هوش مصنوعی را بررسی می کنند. IWF در تحقیق اخیر خود اظهار داشت شواهدی از تجاری سازی تصاویر تولیدشده با هوش مصنوعی هم یافته و اخطار داد این فناوری برای هرزنگاری کردن تصاویر کودکانی به کار می رود که با علل قانونی و مشروع در اینترنت آپلود شده اند. IWF در یک ماه در ارتباط با ۱۱۱۰۸ عکس هوش مصنوعی تحقیق کرد که در یک انجمن وب تاریک در رابطه با کودک آزاری به اشتراک گذاشته شده بود. از این تعداد ۲۹۷۸ عکس ناقض قوانین انگلیس و ۲۵۶۲ مورد هم بسیار واقعی بودند.
 

1402/08/03
21:50:20
5.0 / 5
392
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱