گوگل برای ماندن در پیشفرض موتور جستجو پول هنگفتی داده است


به گزارش لینک بگیر دات کام، طبق شهادت یک مدیر ارشد گوگل در دادگاه، این شرکت دو سال قبل 26 میلیارد دلار برای پیشفرض ماندن موتور جستجوی این شرکت پرداخت کرده است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، طبق شهادت یک مدیر ارشد گوگل در دادگاه در ارتباط با شکایت وزارت دادگستری، این شرکت در ۲۰۲۱ میلادی ۲۶.۱ میلیارد دلار به شرکتهای دیگر برای تضمین پیش فرض بودن موتور جستجوی اینترنتی اش روی موبایل ها و مرورگر دستگاهها پرداخت کرده است. به قول پراباهاکار راغوان مدیر ارشدی که مسئولیت بخش موتور جستجو تبلیغات گوگل را برعهده دارد، مبلغی که شرکت برای پیش فرض بودن موتور جستجویش روی دستگاهها پرداخت کرده، از سال ۲۰۱۴ میلادی تاکنون ۳ برابر شده است.

درآمد شرکت بوسیله تبلیغات در قسمت جستجو در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۴۶.۴ میلیارد دلار بود. این درحالی است که پرداخت ها برای تنظیمات پیش فرض موتور جستجو، بزرگترین هزینه این شرکت بوده است. گوگل مدعی است توافقنامه های تقسیم درآمد قانونی هستند و شرکت در حقیقت با این کار برای رقابتی ماندن کسب وکار تبلیغات و موتورجستجویش سرمایه گزاری نموده است. همین طور این شرکت ادعا می کند اگر افراد از تنظیمات پیش فرض ناراضی هستند، می توانند از سرویسهای تهیه کننده دیگری استفاده نمایند. گوگل با فاش سازی ارقام مخالفت و اعلام نموده بود این آمار به توانایی شرکت برای مذاکره در قراردادهای آینده لطمه می زند. اما آمیت مهتا قاضی ناظر بر پرونده شکایت آنتی تراست از شرکت دستور افشاسازی آمار را داد.
 


منبع:

1402/08/07
12:31:46
5.0 / 5
322
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱