حذف شواهد برای گوکل دردسرساز شد


به گزارش لینک بگیر دات کام، مدیرعامل گوگل در جلسه رسیدگی به شکایت دولت آمریکا از این شرکت، در مقابل اتهامات در خصوص اینکه ارتباطات داخلی خویش را از مجریان قانون در تحقیقات در ارتباط با نقض قوانین ضد انحصارطلبی پنهان کرده است، دفاع کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، ساندار پیچای، روز دوشنبه با شهادت در پرونده تاریخی مهم وزارت دادگستری آمریکا، اظهار داشت: بسیار به ندرت تنظیمات را تغییر می دهد تا سوابق چت او پس از ۲۴ ساعت حذف شود. او همچنین اذعان کرد که گاهی اوقات وکلا را به ایمیل های خود اضافه می کند تا مطمئن شود که با آنها محرمانه رفتار می شود، نه لزوما به این دلیل که به دنبال مشاوره حقوقی بوده باشد.

وزارت دادگستری آمریکا، پیچای را برای برنامه «ارتباطات محتاطانه» گوگل، بشدت سوال پیچ کرد. بر اساس این برنامه، به کارکنان گوگل دستور داده شده بود در صورت عدم نیاز فنی، از وکلای شرکت الگوبرداری کنند و تشویق نموده است در مکالمات حساس از طریق چت، سابقه را غیرفعال کنند تا مکالمه پس از ۲۴ ساعت به صورت خودکار حذف شود.

هنگامی که این شرکت برای اولین بار محصول چت داخلی خود را ایجاد کرد، مکالمات به صورت خودکار آرشیو شدند اما در سال ۲۰۰۸، واکر و سایر مدیران ارشد گوگل تغییری را اعلام نمودند که بر اساس آن، مکالمات پس از ۲۴ ساعت حذف می شوند، مگر این که کسی تنظیمات آرشیو را تغییر دهد.

پیچای تصریح کرد که او این پیام را دریافت کرده است، چراکه در سال ۲۰۰۴ به گوگل پیوسته، اما در این تصمیم دخالتی نداشته است. هنگامی که وی در سال ۲۰۱۵ مدیرعامل شد، سیاست مذکور را تغییر نداد.

گوگل در فوریه سال میلادی جاری پس از شکایت وزارت دادگستری آمریکا و سایر شاکیان ضدانحصارطلبی در مورد این که شرکت در حال نقض تعهدات قانونی خود برای حفظ همه سوابق برای استفاده در دعاوی است، سیاست مذکور را تغییر داد. در پرونده ضد انحصار دیگری که تاریخ رسیدگی به آن، ماه آینده تعیین شده است، یک قاضی فدرال کالیفرنیا دریافت که گوگل «سیاست سوال نکن، نگو» را برای نگهداری سوابق چت اتخاذ نموده است.

برمیگان بلشاو، وکیل وزارت دادگستری آمریکا، یکی از چت های پیچای در ارتباط با سپتامبر سال ۲۰۲۱ را به او نشان داد که در آن، او خواستار غیرفعال شدن تاریخچه چت شده شد و چند ثانیه بعد، درخواست تغییر تاریخچه را حذف کرده بود.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مدیرعامل گوگل عنوان کرد: این مکالمه در ارتباط با یک رویداد عمومی بود که در آن او با مشتریان گوگل کلود صحبت می کرد و می خواست در ارتباط با مبحث هایی مانند این که چه کسی امکان دارد در پایان صحبت کند و چه کسی بر پنل ها نظارت کند، بحث کند.

در این شهادت، پیچای همچنین بر اهمیت پیش فرض بودن موتور جست وجو برای وفادار نگه داشتن کاربران اذعان کرد. این نکته مهمی در محاکمه ضد انحصارطلبی دولت گوگل که بشمار می رود و این محاکمه، روی میلیاردها دلاری متمرکز شده است که گوگل پرداخت می کند تا موتور جست وجوی پیش فرض در لپ تاپ و تلفن های هوشمند باشد.

گوگل استدلال کرده که ادعای دولت آمریکا در مورد این که گوگل، با داشتن سهم بازار عظیم، قانون را زیر پا گذاشته است، اشتباه است. این موتور جست وجو به دلیل کیفیت خود، محبوب شده و کاربران ناراضی می توانند به آسانی از موتور جست وجوی دیگری استفاده نمایند. 


منبع:

1402/08/09
16:17:35
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳