اثرات مثبت بک لینک بر سئو سایت


در این مطلب ضمن معرفی انواع بک لینک و روش گرفتن بکلینک برای سایت، در مورد اثرات مثبت بکلینک برای سایت شما صحبت می کنیم

انواع بک لینک

دو نوع بک لینک وجود دارد – بک لینک های فالو یا دنبال کننده، و بک لینک های نوفالو یا دنبال نکننده :) – و درک تفاوت بین آنها برای دستیابی به نتایجی که از تلاش های خود انتظار دارید بسیار مهم است:
 

بک لینک های فالو

بک لینک فالو مستقیماً به دامنه و مقامات صفحه وب سایت شما کمک می کند و قدرت سایت را منتقل می کند. این لینک ها شهرت یک وب سایت معتبر را به وب سایت شما منتقل می کند که رتبه شما را در موتورهای جستجو مانند گوگل، بینگ و غیره تقویت می کند. به این دلیل، بک لینک های فالو مطلوب ترین هستند زیرا مستقیماً بر رتبه سئوی شما تأثیر می گذارند و مؤثرترین نتایج را دارند و بنابراین، همانطور که انتظار می رود، به دست آوردن آنها سخت تر است.
 

بک لینک های نوفالو

بک لینک های نوفالو (دنبال نکننده یا No-Follow) برعکس هستند. این لینک‌ها اجازه ارث بردن اعتبار سایت پیوست شده را نمی‌دهند، اما بازهم همچنان تأثیر مثبتی بر سئو دارند و می‌توانند دید سایت را برای بازدیدکنندگان جدید بهبود بخشند.
 

بک لینک چه تاثیری بر وب سایت شما دارد؟

یکی از ساده ترین راه ها برای توصیف تأثیر بک لینک ها بر سئوی وب سایت، در نظر گرفتن مفهوم ارجاع است. هنگامی که کارگران جدیدی را استخدام می کنیم، پرستار بچه جدیدی را انتخاب می کنیم یا پیمانکاری را برای تکمیل یک کار بازسازی در خانه خود انتخاب می کنیم، به مراجع و توصیه ها نگاه می کنیم تا انتخاب کنیم به چه کسی وقت بدهیم و در نهایت استخدام کنیم. بک لینک ها نیز به همین شکل عمل می کنند.
 
به دست آوردن بک لینک های فالو از سایت های معتبر شهرت وب سایت شما را در یک موتور جستجو افزایش می دهد، دقیقاً مانند یک مرجع خوب از یک کارفرمای محترم قبلی، جایگاه شما را در یک مدیر استخدام بالقوه برای یک موقعیت جدید افزایش می دهد.
 
اگر بک لینک های فالو را بتوان به عنوان مرجعی مثبت برای بهبود شهرت شما در بین موتورهای جستجو در نظر گرفت، پس لینک های نو فالو را می توان مانند خرده نان های اینترنتی در نظر گرفت و مسیری را برای بازدیدکنندگان بالقوه جدید ایجاد می کند تا شما را پیدا کنند.
 
در حالی که بک لینک های نو فالو به سایت شما اجازه نمی دهند اعتبار سایتی را که از آن لینک می دهد به ارث ببرد. گرفتن آنها بسیار ساده تر است و به تلاش کمتری نیاز دارند. بنابراین، یک استراتژی بک لینک قوی، ساختن نمونه کارها با ترکیبی از دو نوع بک لینک است تا بیشترین سود را از استراتژی بک لینک خود به دست آورید.
 

چگونه برای وب سایتم بک لینک بگیرم؟

یکی از مهمترین مواردی که باید در هنگام کار برای به دست آوردن بک لینک در نظر گرفت این است که کیفیت مهم است. در حالی که بک لینک هایی که به وب سایت هایی متصل می شوند که دارای سطح اعتبار و شهرت بالایی هستند باعث می شود سایت شما مقداری از آن جایگاه را به ارث ببرد، بک لینک های سایت هایی با جایگاه مشابه یا کمتر به سایت شما باعث پیشرفتی کمتر نسبت به سایتهای بالاتر می شود، اما بی تاثیر نیستند.
 
همچنین مهم است که به یاد داشته باشید که فرآیند جمع آوری بک لینک های با کیفیت یکی از راههای ایجاد رابطه است. اطمینان حاصل کنید که به همان اندازه که می‌گیرید، به «دادن» هم اختصاص می‌دهید.
 
در زیر برخی از روش‌هایی وجود دارد که در آن‌ها می‌توان بک لینک‌های نو فالو را جمع‌آوری کرد. برخی دقیق تر و وقت گیرتر از بقیه:
 
  1. دایرکتوری های آنلاین
  2. نظرات وبلاگ
  3. وبلاگ نویسی مهمان
  4. رسانه های اجتماعی
 
اما گرفتن بک لینک فالو خیلی مهمتر است! ما در لینک بگیر دات کام برای شما پکیجهای بکلینک تخصصی نزدیک به حوزه ی کاری شما را جمع کرده ایم تا به راحتی و فوری بتوانید آنرا خریداری کرده و تا هر زمانی خواستید تمدید نمایید.
 

بک لینک و بایدها و نبایدها

مانند بسیاری از موارد، راه‌های موثر و ناکارآمد برای به دست آوردن بک لینک برای سایت شما وجود دارد. در اینجا چند مورد از بایدها و نبایدهای بک لینک گرفتن آورده شده است تا مشخص شود که کدام شیوه ها را باید دنبال کنید یا از آنها اجتناب کنید.
 
  • درک کنید که کیفیت مهم است
  • ثابت قدم باشید
  • کلاه سیاه آن را نزنید
  • عجله نکنید
 
1402/08/18
14:34:02
4.2 / 5
413
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
مهدی صادقی سئوکار تازه کار:
خوب شد متوجه شدیم، پس بکلینک نوفالو هم در سئو تاثیر داره، اما کمتره . تشکر از سایت خوب لینک بگیر
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
از دست ندهید!