وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

بیشتر از 40 میلیون ایرانی از پیام رسان های داخلی استفاده می کنند


به گزارش لینک بگیر دات کام، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: توسعه پیام رسان های بومی امروز به حدی رسیده که الان بیشتر از ۴۰ میلیون نفر از مردم ایران از آنها استفاده می نمایند در صورتیکه زمانی قابل تصور نبود که ما بتوانیم سکوهایی داشته باشیم که قابلیت میزبانی از ده ها میلیون کاربر را داشته باشند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، عیسی زارع پور - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات - در نشستی با مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه های کشور به فرایند طراحی و پیشرفت شبکه ملی اطلاعات در سالهای گذشته پرداخت و با بیان این که الان این شبکه پیشرفت حدود ۶۴ درصدی دارد، تصریح کرد: شبکه ملی اطلاعات، شبکه ای پرسرعت، باکیفیت و امن در گستره ایران است که نیازهای مردم را در حوزه های مختلف پاسخگو می شود که در شروع این دولت پیشرفت آن ۲۳ درصد بود که در کمتر از ۲ سال به حدود ۶۴ درصد رسیده است.

وزیر ارتباطات به مشکلات و کمبودهای زیرساخت ارتباطی هم اشاره نمود و اظهار داشت: چاره اساسی برای این مشکل، فیبرنوری منازل و کسب و کارهاست که با آماده کردن زیرساخت های آن، اجرای پروژه از یک سال قبل شروع شده و تابحال هم در ۱۰۰ شهر تکمیل و سرعت های تا ۹۰۰ مگابیت برثانیه هم به مردم عرضه شده است.

وی اضافه کرد: برنامه داریم تا آخر سال ۱۴۰۴ تمام شهر های کشور را زیر پوشش این شبکه قرار دهیم و بر مبنای برنامه هفتم توسعه هم تا سال ۱۴۰۷ باید تمام ساختمان های کشور به فیبرنوری متصل شوند.

زارع پور به توسعه ارتباطات روستایی در ۵۵۰۰ روستا در دولت سیزدهم هم اشاره نمود و اظهار داشت: برای عرضه سرویسهای مختلف بر مبنای فناوری اطلاعات به تمام مردم کشور به این ارتباطات نیاز داریم.

وی افزایش دو تا سه برابری ترافیک تولید داخل کشور را یکی دیگر از دستاوردهای این دوره عنوان نمود و اضافه کرد: در این دولت با تبادل ترافیک داخلی ۶.۵ ترابیت برثانیه رکورد تولید ترافیک داخل شکسته شد.

وزیر ارتباطات با تشریح مدلهای مختلف مدیریت فضای مجازی در کشورهای دیگر، تصریح کرد: اگر می خواهیم که مستعمره دیجیتال کشورهای دیگر نباشیم باید سکوهای خویش را داشته باشیم چون که در آینده نزدیک این سکوها هستند که کشورها را مدیریت می کنند.

طبق اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، زارع پور در گزارشی هم از آخرین وضعیت تحقق دولت هوشمند را تشریح و در رابطه با پنجره واحد خدمات دولت هوشمند هم اظهار داشت: هدف ما اینست که مردم از راه یک آیکون در گوشیهای خود به صورت شبانه روزی و بدون عرضه هیچ مدرکی بتوانند از خدمات دولتی استفاده نمایند و بر مبنای برنامه هفتم توسعه تمام دستگاههای عمومی و دولتی مکلف شده اند که تا پایان این برنامه صددرصد خدمات خویش را به صورت هوشمند به مردم ارائه نمایند.

در پایان وزیر ارتباطات به سوالات و موضوعات مطرح شده از جانب دانشجویان حاضر پاسخ گفت.

منبع:

1402/09/04
15:11:13
5.0 / 5
273
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳