مجمع جهانی مخابرات رسما سراغ فرکانس 6G رفت


لینک بگیر دات کام: دستورالعمل استفاده پایدار از طیف فرکانسی 6G در نشست مجمع اتحادیه بین المللی مخابرات در 17 نوامبر با تعهد اعضا به نهایی کردن اصول راهنمای مرجع فنی IMT-2030 برای این نسل از فناوری به انتها رسید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، رویکرد این دستورالعمل که برگرفته از قطعنامه RA-۲۳ است، به سمت برنامه های آینده برای معاهده جهانی مقررات رادیویی بوده که بر استفاده از رادیو و ماهواره در کشورهای امضاکننده و حوزه های قضایی حاکم است.

گفته شده هدف اصلی RA-۲۳ توافقی برای استقرار مرجع فنی آینده IMT-۲۰۳۰ برای شبکه های مخابراتی ۶G است و اصول اساسی برای فرمولاسیون IMT-۲۰۳۰ را در چهار سال آینده تعیین می کند. در حقیقت IMT-۲۰۳۰ مخفف استاندارد بین المللی مخابرات سیار ۲۰۳۰ است و مانند نسل قبلی خود یعنی IMT-۲۰۲۰ باید به ادغام یک رویکرد جهانی برای پروتکلهای مجهز به ۶G کمک نماید.

مهم تر از همه، این مساله می تواند از اجماع بین المللی تحت مقررات رادیویی استفاده نماید و یک دستور جهانی در امتداد استانداردسازی بیشتر صنعت در سطح ۳GPP را به ارمغان آورد.

پیش از این یک مطالعه امکان سنجی اولیه برای ارزیابی فرکانس های طیف بالای ۱۰۰ گیگاهرتز انجام شده بود و همین منجر به موافقت با پیش نویس اولیه چشم انداز و اهداف کلی IMT-۲۰۳۰ در نشست ژوئن شد.

در ایران اما طی چند سال اخیر درباره ی اختصاص و برگزاری باندهای فرکانسی مورد نیاز ۵G بحث وجود دارد و هنوز نهاد حاکمیتی حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات تصمیمی برای راهبری فناوری نسل پنجم اتخاذ نکرده است.

منبع:

1402/09/05
10:49:59
5.0 / 5
236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳