سوتی جدید گوگل درایو


اخیرا کاربران گوگل درایو غیب شدن فایل ها و پوشه های حسابشان را گزارش داده اند که بعضی از آنها حاوی چندین ماه داده بوده است. بنظر می رسد باید با احتیاط بیشتر در گوگل ذخیرسازی کنیم.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، حالا گوگل به این مورد واکنش نشان داده و اعلام نموده که به نظر می آید علت این مشکل، اپلیکیشن دسکتاپ درایو بوده باشد.

بدیهی است که این مساله بسیار نگران کننده است. یکی از کاربران در انجمن های پشتیبانی گوگل اعلام نمود یک صفحه هزینه که به صورت منظم بروزرسانی شده بود و حاوی داده های حدودا پنج سال قبل بوده، غیب شده است. وی اظهار داشت: من واقعا عصبانی هستم که هیچ کپی از این همه داده مهم ندارم. به هر قیمتی باید این داده ها را بازیابی کنم. یک کاربر دیگر اعلام نمود درایوش به ماه مه سال ۲۰۲۳ بازگشته است و همه تمام داده های موجود بعد از این تاریخ، ناپدید شده است. دیگران هم مشکلات مشابهی را گزارش داده اند.

گوگل روز گذشته در پستی اعلام نمود: ما درحال بررسی گزارش های در ارتباط با مشکلی هستیم که برخی از کاربران دسکتاپ را متاثر کرده است و بروزرسانی های بیشتری برای آن اعلام خواهد شد.

به کاربرانی که با این مشکل روبرو شده اند، سفارش شده که کاری برای حل این مشکل انجام ندهند و با پشتیبانی گوگل برای باز کردن پرونده جدید تماس بگیرند و وضعیت را از راه این شرکت، پیگیری کنند.

بر اساس گزارش انگجت، گوگل روش های مختلفی برای بازیابی یا حداقل بررسی فایل های حذف شده دارد. یکی از این روش ها شامل بررسی سطل زباله است که حالا بعد از ۳۰ روز، به صورت خودکار خالی می شود. همینطور یک ایده خوب، بررسی پنل فعالیت است که هر گونه فایل حذف شده را به همراه تاریخ در ارتباط با آن نشان داده است. با این وجود، پنل فعالیت نشان نمی دهد که فایل ها مفقود شده اند.

گوگل درایو، یک سرویس ذخیره سازی مبتنی بر ابر است که به کاربران اجازه می دهد فایل های خویش را ذخیره کرده و از حساب های دستگاهشان، به آنها دسترسی داشته باشند. این سرویس بخشی از گوگل ورک اسپیس است و توسط سازمان ها و کاربران عادی استفاده می شود و به آنها امکان می دهد بدون احتیاج به انتقال فیزیکی اطلاعاتشان، در دستگاههای متعدد، به داده های مورد نیازشان دسترسی داشته باشند.

 


منبع:

1402/09/07
15:10:10
5.0 / 5
255
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲