نسل جدید هوش مصنوعی گوگل


لینک بگیر دات کام: معرفی مدل هوش مصنوعی جمینی (Gemini) گوگل، گرفتار تاخیر شد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، دنیا باید همچنان مدت بیشتری صبر کند تا عرضه پیچیده ترین مدل هوش مصنوعی گوگل را ببیند.

جیمینی به عنوان نسل جدید هوش مصنوعی و مولتی مدل، توصیف شده است یعنی می تواند انواع مختلف داده را پردازش کند و از ظرفیت درک و تولید متن، تصاویر و انواع دیگر محتوا مانند سایت ها برمبنای یک طرح یا توصیف مکتوب، برخوردار می باشد.

وب سایت اینفورمیشن به نقل از دو منبع باخبر گزارش کرد رویدادهای رونمایی اعلام نشده قبلی که در ابتدا برای هفته آتی در نیویورک، واشنگتن و کالیفرنیا برنامه ریزی شده بودند، بی سر و صدا برای ابتدای سال ۲۰۲۴ برنامه ریزی مجدد شده اند چراکه نگرانی هایی نسبت به قابل اتکا نبودن هوش مصنوعی در هنگام پاسخ دادن به درخواست های غیرانگلیسی زبان، وجود داشت.

هر چند جمینی هنوز برای استفاده عموم منتشر نشده اما گفته شده است که عملکرد بهتری از ابزار چت جی پی تی شرکت OenAI خواهد داشت چراکه از قدرت رایانشی بیشتری در مقایسه با رقیبش، استفاده می نماید.

بر اساس گزارش بیزنس اینسایدر، هر چند گوگل مدل هوش مصنوعی مولد گوگل بارد را معرفی کرده است اما چت جی پی تی در میان مصرف کنندگان، بیشتر شناخته شده است. با وجود این، تحلیل گران می گویند این وضعیت با انتشار مدل هوش مصنوعی جمینی، امکان دارد تغییر کند. 


منبع:

1402/09/12
19:40:48
5.0 / 5
332
تگهای مطلب: گوگل , هوش مصنوعی , سایت , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵