جذب توسعه دهندگان از مدل هوش مصنوعی گوگل


به گزارش لینک بگیر دات کام، آلفابت برای جذب توسعه دهندگان جهت استفاده از مدل هوش مصنوعی جمنای (Gemini)، ضمن عرضه پیشرفته ترین نسخه این مدل، هزینه های آنرا کم کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، چهارشنبه گذشته، سه نسخه پیشرفته ترین مدل هوش مصنوعی خود به نام جمنای را معرفی نمود.

این شرکت اظهار داشت جمنای قادر به استدلال پیشرفته تر و درک اطلاعات با درجه تفاوت های ظریف تر نسبت به فناوری قبلی گوگل است. آلفابت همینطور اظهار داشت هزینه جمنای به نصف تا یک چهارم هزینه های ماه ژوئن کم شده است.

به علاوه، این شرکت مجموعه ای از ابزارها را در دسترس توسعه دهندگان قرار می دهد تا نسخه جمنای خودرا سفارشی کنند و همینطور دو محصول جدید مبتنی بر جمنای عرضه می کند که یکی روی کمک برنامه نویسی کامپیوتر و دیگری روی کارهای امنیتی یک شرکت متمرکز خواهد بود. نسخه دوم مدل نسل تصویر جمنای هم بزودی در دسترس توسعه دهندگان قرار خواهد گرفت.

آلفابت اظهار داشت که در حال ساخت سه نسخه از جمنای است که هر کدام برای قدرت رایانشی متفاوتی طراحی شده اند. قدرتمندترین نسخه برای استفاده در دیتاسنترها طراحی شده است و کوچکترین نسخه، در دستگاههای موبایل کار می کند.

بر اساس گزارش رویترز، از زمان راه اندازی چت بات هوش مصنوعی چت جی پی تی شرکت OpenAI در یک سال پیش، گوگل تلاش نموده است یک نرم افزار هوش مصنوعی تولید نماید که با چت جی پی تی رقابت کند. 


منبع:

1402/09/24
13:35:51
5.0 / 5
376
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳