مواجه شدن تیم تبلیغاتی گوگل با مشکل مالی


لینک بگیر دات کام: صدها کارمند گوگل به منظور کاهش هزینه ها در تیم فروش تبلیغات اخراج شدند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این حرکت به نشانه هایی می افزاید که تعدیل مشاغل، امسال ادامه خواهد یافت، چراکه شرکتها برای کاهش حجم کار، بدنبال استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی و اتوماسیون هستند.

گوگل همین هفته گذشته، اعلام نموده بود که صدها هزار کارمند را در واحدهای دستیار صوتی، تیم های سخت افزاری مسئول پیکسل، نِست و فیت بیت و همچنین تیم واقعیت افزوده، اخراج خواهدنمود.

این غول جست وجوی اینترنت اظهار داشت واحد راه کارهای مشتری گوگل که به مشتریان تبلیغاتی میان رده خدمت رسانی می کند، تیم اصلی برای رشد در آینده خواهد بود.

آمازون هم هفته گذشته اظهار داشت صدها کارمند را در کارهای پخش اینترنتی و استودیوی خود و ۵۰۰ کارمند را در پلتفرم پخش ویدئوی توئیچ اخراج خواهدنمود.

گوگل که زمانی به عنوان پیشرو در رشد تحقیقات هوش مصنوعی به شمار می رفت، ماه میلادی گذشته، مدل هوش مصنوعی جمنای را رونمایی کرد تا در رقابت هوش مصنوعی، با مایکروسافت همگام بماند.

بر اساس گزارش رویترز، آلفابت که شرکت مادر گوگل است، در ژانویه سال ۲۰۲۳ اظهار داشت می خواهد ۱۲ هزار شغل معادل شش درصد از نیروی کار جهانی خودرا تعدیل کند. 

1402/10/27
16:09:49
5.0 / 5
290
تگهای مطلب: گوگل , آمازون , اینترنت , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵