تلاش گوگل برای اتصال اینترنت ماهواره ای به موبایل


لینک بگیر دات کام: گوگل، ای تی اند تی وودافون ۲۰۶.۵ میلیون دلار در شرکت AST اسپیس موبایل سرمایه گذاری می کنند. این رقیب اینترنت ماهواره ای استارلینک می خواهد خدمات موبایل از ماهواره های مدار پایین زمین ارائه نماید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از آرس تکنیکا، این نخستین سرمایه گذاری گوگل وAT&Tدر شرکت مذکور است اما ودافون قبلا در آن سرمایه گزاری نموده بود.

شرکتASTاسپیس موبایل دربیانیه ای جمع آوری سرمایه را اظهار داشت. ودافون و AT&T سفارش خرید تجهیزات شبکه را ثبت کرده اند تا از خدمات تجاری برنامه ریزی شده، پشتیبانی کنند. اما گوگل توافق کرده در توسعه محصول، آزمایش و اجرای برنامه ها برای شبکه اتصال اسپیس موبایل در دستگاه های اندروید و غیره همکاری کند. شرکت ASTاسپیس موبایل که ماهواره آزمایشی بسیاری بزرگی را در مدار زمین دارد، قبلا از شرکت های راکوتن، آمریکن تاور و بل کانادا نیز سرمایه دریافت کرده بود.

این شرکت در اسنادی که به کمیسیون فدرال ارتباطات آمریکا ارائه کرده، نوشته است: در کل تصور می شود فناوری ماهواره به موبایل برای تامین اینترنت موبایل در مناطق صعب العبور مناسب می باشد. اما فناوریAST می تواند روی پوشش ماهواره ای دربخش های مجزا از مناطق دارای مجوز کار کند.

این فناوری نیازی به یک طیف سراسری از انبوهی تلفن همراه زمینی ندارد که مالک مجوز اپراتور شبکه تلفن همراه آن را در اختیار شرکت گذاشته است. پوشش AST مکمل پوشش گسترده شبکه زمینی AT&T خواهد بود.

شرکتها در آوریل ۲۰۲۳ میلادی اعلام نمودند نخستین تماس صوتی دوطرفه با بهره بردن از ماهواره آزمایشی AST اسپیس موبایل انجام شده است. در سپتامبر ۲۰۲۳ میلادی این شرکت اظهار داشت نخستین ارتباط ۵G برای انتقال صوت و داده بین یک موبایل هوشمند عادی و ماهواره در فضا برقرار شده است.
 


منبع:

1402/11/06
19:15:27
5.0 / 5
347
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
از دست ندهید!