ضرورت شناسایی مشتریان خارجی مایکروسافت و آمازون


به گزارش لینک بگیر دات کام، آمریکا از فراهم کنندگان خدمات ابری مانند مایکروسافت و آمازون می خواهد با جدیت در رابطه با مشتریان خارجی که برنامه های کاربردی هوش مصنوعی را در پلت فرم های آنها توسعه می دهند، تحقیق کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، پیشنهاد دولت بایدن که قرار است روز دوشنبه منتشر شود، از این شرکتها می خواهد که نام و آدرس IP مشتریان خارجی را فاش کنند. برمبنای پیش نویس مقرراتی که روز یکشنبه منتشر شد، آمازون و همتایانش نظیر گوگل، باید بودجه ای را برای جمع آوری این جزئیات و گزارش هرگونه فعالیت مشکوک در نظر بگیرند.

در صورت اجرائی شدن این مقررات، واشنگتن می تواند از این الزامات، برای بستن راه اصلی که شرکتهای چینی بوسیله آن به دیتاسنترها و سرورهای ضروری برای آموزش و میزبانی هوش مصنوعی دسترسی دارند، استفاده نمایند.

این مقررات همینطور وظیفه جمع آوری، ذخیره و تجزیه و تحلیل داده های مشتری را بر عهده خدمات ابری می گذارند. این وظیفه بی شباهت به قوانین سختگیرانه «مشتری خودرا بشناس» حاکم بر صنعت مالی، نیست. فراهم کنندگان خدمات ابری آمریکا نگران هستند که محدودیت های در ارتباط با فعالیت های آنها با کاربران خارج از کشور بدون اقدامات مشابه توسط کشورهای متحد، به ضرر شرکتهای آمریکایی باشد.

جینا ریموندو، وزیر تجاری آمریکا، روز جمعه عنوان کرد: تیم وی در تلاش است تا تهدیدات امنیت ملی از ناحیه توسعه هوش مصنوعی را ریشه کن کند که این تلاش، احتمالا بر شرکتهای چینی متمرکز است. واشنگتن که پیش از این، برای محدود کردن دسترسی پکن به پیشرفته ترین نیمه رساناها تلاش نموده است، می خواهد توانایی شرکتهای چینی برای توسعه هوش مصنوعی با قابلیت های نظامی بالقوه را محدود کند.

ریموندو در واشنگتن عنوان کرد: افتادن این مدلها به دست بازیگران غیردولتی یا افرادی که متحدان ما نیستند، بسیار خطرناک می باشد. جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، در اکتبر به وزارت تجاری فرمان داد در تلاش برای شناسایی بازیگران خارجی که ممکنست از هوش مصنوعی برای انجام فعالیت های مخرب سایبری، استفاده کنند، چنین افشاگری هایی را الزامی کند.

آمریکا پیش از نهایی کردن این مقررات تا ۲۹ آوریل، در رابطه با ی قانون پیشنهادی نظرخواهی کرده است.

وزارت تجاری آمریکا اظهار داشت ممکنست استثنایی برای قوانین شناسایی برای شرکتهای تابعه خارجی فراهم کنندگان خدمات ابری آمریکا قائل شود.

همچنین به نظر دهندگانی که تا حالا برای گسترده ترین تعریف ممکن از سرویس ابری آمریکا فشار آورده اند، اشاره کرده و افزود: روشن می کند که آیا شرکتهای تابعه خارجی، مشمول این قوانین قرار می گیرند یا خیر.

توسعه هوش مصنوعی و سایر فناوری های نسل بعدی چین، یکی از نگرانی های اصلی دولت آمریکا است که پکن را رقیب اصلی راهبردی جهانی خود می داند.

واشنگتن تلاش نموده است با محدود کردن صادرات تراشه به این کشور و تحریم شرکتهای چینی، پیشرفت های چین را مهار کند، اما شرکتهای فناوری این کشور با وجود محدودیت های آمریکا، موفق شده اند پیشرفت های شایان توجهی داشته باشند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، آمریکا در اکتبر، کنترل های خودرا برای حفظ کنترل بیشتر روی تراشه ها، تجهیزات و مناطق جغرافیایی تشدید کرد. یکی از این بازنگری ها، شرکتهای مستقر در چین را که در بیشتر از ۴۰ کشور فعالیت می کنند، هدف قرار می دهد تا از استفاده این شرکتها از کشورهای دیگر بعنوان واسطه، برای تأمین نیمه رساناهایی که در داخل به آنها دسترسی ندارند، جلوگیری کند. 


منبع:

1402/11/10
13:51:53
5.0 / 5
380
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!