تقویت مهارت های هوش مصنوعی با کمک گوگل


لینک بگیر دات کام: گوگل متعهد شد 25 میلیون یورو (26.98 میلیون دلار) برای مساعدت با یادگیری استفاده از هوش مصنوعی در اروپا، اختصاص دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این غول فناوری آمریکایی ضمن اعلام این بودجه در روز دوشنبه، اظهار داشت درخواست هایی را برای شرکتهای اجتماعی و سازمان های غیرانتفاعی گشوده که می توانند کمک کنند به کسانی برسد که از این آموزش، بهره می برند.

این شرکت همین طور مجموعه ای از آکادمی های رشد را برای پشتیبانی از شرکت هایی که از هوش مصنوعی برای توسعه شرکت خود استفاده می نمایند، راه اندازی خواهد نمود و دوره های آموزشی آنلاین مجانی هوش مصنوعی خویش را به ۱۸ زبان گسترش داده است.

آدریان براون، مدیر اجرائی بنیاد غیرانتفاعی «مرکز تأثیر عمومی» که این طرح غیرانتفاعی را در کنار گوگل اجرا می کند، گفت: تحقیقات نشان می دهد مزایای هوش مصنوعی می تواند نابرابری های موجود را به خصوص از نظر امنیت اقتصادی و اشتغال تشدید کند. این برنامه جدید به مردم در سرتاسر اروپا کمک می نماید تا دانش، مهارت ها و اعتماد به نفس خویش را در مورد هوش مصنوعی توسعه دهند و تضمین می کند هیچ کس عقب نمی ماند.

گوگل ماه گذشته اظهار داشت یک میلیارد دلار برای ساخت یک دیتاسنتر در خارج از لندن سرمایه گذاری خواهد کرد، چراکه بدنبال پاسخگویی به تقاضای رو به رشد برای خدمات اینترنتی در این منطقه است.

بر اساس گزارش رویترز، آلفابت (شرکت مادر گوگل) در اطلاعیه ای اظهار داشت این دیتاسنتر در محلی به مساحت ۱۳ هکتار در شهر والتام کراس است که در سال ۲۰۲۰ توسط گوگل خریداری شد. 


منبع:

1402/11/24
16:01:53
5.0 / 5
314
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
از دست ندهید!