حفاظت گوگل کروم از شبکه های خانگی


لینک بگیر دات کام: مقرر است خاصیت جدیدی به مرورگر کروم اضافه شود تا از شبکه خانگی فرد محافظت کند و اجازه ندهد وب سایت های ناامن به شبکه نفوذ کنند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از گیزموچاینا، گوگل کروم یکی مرورگرهای محبوب است که حدود 70 درصد سهام بازار را به خود مختص کرده است. بدین سبب این مرورگر یکی از اهداف اصلی حملات سایبری است. گوگ با توجه به ریسک های موجود بصورت مستمر تلاش دارد ایمنی کروم را ارتقا دهد. این شرکت حالا سرمایه گذاری سنگینی در قسمت حریم خصوصی و امنیت کرده تا از کاربران آنلاین خود محافظت کند. گوگل با توجه به آنکه هر وب سایتی ایمن نیست و یک کلیک ساده روی لینک می تواند فرد را در معرض هکرها قرار دهد، یک خصوصیت جدید اعلام نموده که به صیانت از دستگاههای متصل به شبکه خانگی از راه کروم کمک می نماید. شبکه خانگی یا HAN نوعی شبکه کامپیوتری است که به ارتباط بین دستگاههای نزدیک به هم در یک خانه کمک می نماید.

این خصوصیت سایت هایی را رصد می کند که کوشش می کنند به شبکه خانگی خصوصی فرد نفوذ کنند و از سویی به سایت های ایمن اجازه ورود به شبکه خانگی را می دهد. نام این خصوصیت «کنترل سفارسی برای دسترسی به شبکه از راه درخواست های مرورگر»(Custom Network Access Controls for Browsing Requests) است و تأیید می کند که درخواست برقراری ارتباط با شبکه خانگی شما در رابطه با کجا است و ایمن است یا خیر. از طرفی، قابلیت مذکور دستگاه کاربر را بررسی می کند تا مطمئن شود که مجوز دسترسی به شبکه خانگی خصوصی شما را دارد.

الان گوگل در اعتبار بخشی به سایت ها به عنوان یک منبع ایمن به توسعه دهندگان کمک می نماید. خصوصیت جدید هنوز در بسیاری از نسخه های کروم ارائه نشده اما پیشبینی می شود در نسخه های کروم 123 یا 124 برای کامپیوتر های دسک تاپ و دستگاههای اندروید ارائه شود. بصورت خاص در محیط امروز که کانسپت خانه های هوشمند روز به روز به حقیقت نزدیک تر می شود و ابزارهای مختلف همچون قفل در هوشمند هدف هکرها و سارقان قرار می گیرند، اقدام گوگل میزان ایمنی کاربران را زیاد می کند.
 


منبع:

1402/12/02
14:38:54
5.0 / 5
215
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
از دست ندهید!