اخراج مهندس ابر رایانشی از گوگل


لینک بگیر دات کام: گوگل یک مهندس ابر رایانشی که سخنرانی مدیر بخش کسب وکار شرکت در رژیم صهیونیستی را مختل کرده بود اخراج کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از انگجت، این سخنرانی در یک رویداد در رابطه با صنعت فناوری اسرائیلی در نیویورک انجام شده بود. در ویدئویی که یک خبرنگار از این رویداد ثبت کرده و الان فراگیر شده، کارمند گوگل فریاد می زند: من یک مهندس نرم افزار گوگل هستم و از ساخت فناوری برای نسل کشی یا نظارت سرباز می زنم! این مهندس گوگل در میان هیاهوی تماشاچیان توسط نیروهای امنیتی از محل خارج شد اما همچنان صحبت می کرد و به پروژه Nimbus اشاره می کرد.

این پروژه مبتنی بر قراردادی ۱.۲ میلیارد دلاری است که گوگل و آمازون برای تامین هوش مصنوعی و فناوری های دیگر ارتش رژیم صهیونیستی منعقد کرده است. رویداد مذکور در نیویورک با مبحث «ایستادگی با فناوری اسرائیلی» برگزار شده بود چراکه پس از شروع درگیری های حماس و رژیم صهیونیستی در ۷ اکتبر سرمایه گذاری در منطقه تحت سلطه این رژیم کاسته شده بود. مهندس اخراجی گوگل در مصاحبه ای با یک خبرنگار آزاد گفته بود؛ هدفش از این اقدام آن بود که دیگر مهندسان ابر رایانشی شرکت هم بدانند که باید در کنار جوامعی بایستند که تحت تأثیر کارهای این عده قرار می گیرند.

هرچند او بصورت ناشناس با یک خبرنگار صحبت کرده بود تا از عواقب این رویداد در محل کارش جلوگیری نماید، اما گوگل به سرعت وی را شناسایی کرد. سال قبل گروهی از کارمندان گوگل یک نامه سرگشاده منتشر نمودند و از شرکت خواستند پروژه Nimbus را لغو کند. همین طور آنها نسبت به فرهنگ نفرت، سواستفاده و انتقام جویی ضد کارمندان عرب، مسلمان و فلسطینی در شرکت اعتراض کردند.
 


منبع:

1402/12/21
14:59:32
5.0 / 5
250
این مطلب را می پسندید؟
(3)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲