نظر هوش مصنوعی گوگل در رابطه با انتخابات


به گزارش لینک بگیر دات کام، برای جلوگیری از تقلب و انحراف اذهان عمومی، گوگل اجازه نمی دهد چت بات جمینی سوالات در رابطه با فرایندهای انتخاباتی که سال جاری در سراسر دنیا برگزار می گردد را جواب دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، طبق بیانیه گوگل به نظر می رسد شرکت می خواهد از هرگونه اقدام اشتباه در استفاده از این فناوری جلوگیری کند. به روزرسانی مذکور در زمانی اعلام می شود که پیشرفت در توسعه هوش مصنوعی همچون تولید تصویر و ویدیو، نگرانی ها درمورد اخبار جعلی و اطلاعات اشتباه میان مردم را گسترش داده و دولت ها را مجبور به قانونمندسازی این فناوری کرده است.

هنگامیکه از جمینی در ارتباط با انتخابات های پیش رو مانند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت بین جوبایدن و دونالد ترامپ سوال شد، این چت بات جواب داد: من هنوز در حال یادگیری پاسخ به این سوال هستم.

دراین میان از جستجوی گوگل استفاده کنید. گوگل قبلا و در دسامبر 2023 میلادی محدودیت هایی در ارتباط با فرایندهای انتخابات اعلام نموده و گفته بود این اقدامات قبل از برگزاری رویدادهای مذکور اجرا می شوند. سخنگوی شرکت هم در این باره اعلام نمود: برای آماده سازی فرایندهای انتخاباتی گوناگونی که در 2024 میلادی در سراسر جهان روی می دهد و به دلیل احتیاط ما انواع جستجوی در ارتباط با انتخابات را که جمینی باید پاسخ دهد محدود می نماییم. در کشورهای دیگر به غیر از آمریکا همچون آفریقای جنوبی و هندوستان هم فرایندهای انتخاباتی بزرگی برگزار می شود. هندوستان از شرکتهای فناوری خواسته قبل از عرضه هرگونه ابزار هوش مصنوعی غیر معتبر یا آزمایشی از دولت تاییدیه دریافت نمایند و باید آنها را به دلیل احتمال عرضه پاسخ اشتباه برچسب بزنند. ماه گذشته پس از رصد اشتباهاتی در بعضی تصاویر تاریخی که جمینی تولید کرده بود، محصولات هوش مصنوعی گوگل تحت بررسی دقیق قرار گرفته است. ساندار پیچای مدیر ارشد اجرایی گوگل اعلام نموده این شرکت مشغول مرتفع ساختن مشکلات مذکور است و از سویی اعلام نموده پاسخ های چت بات تبعیض آمیز و کاملا غیرقابل قبول هستند.
 

1402/12/23
14:12:03
5.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(5)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲