کدام شبکه های اجتماعی رفع فیلتر می شوند؟


دولت با کمک ابزارهای فنی و دوستان دانش بنیان توانسته اند ساز و کاری بگذارند که قوانین و مقررات ما پیاده و در دسترس قرار بگیرد و اکنون در مرحله آزمایش قرار دارد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، سید محمد امین آقامیری- رئیس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه یک جلسه در رابطه با برنامه این مرکز برای رفع فیتر پیام رسان ها و شبکه های اجتماعی خارجی اظهار نمود: اتفاق مهمی که افتاد ما در ساز و کار قبلی خود اعلام کردیم که سکوی خارجی باید تعهد دهد اما با عنایت به تجربه یک سال قبل در این حوزه که پیشرفتی در این عرصه نداشتیم، دو راه کار جایگزین پیدا شد.

وی اضافه کرد: سکوها یا دسترس هستند یا مارا تحریم کرده اند یا مسدود هستند. سکوهای تحریمی را قرار شد مجوز ابزارهای تحریم شکن صادر شود تا در اختیار مردم قرار بگیرد. در رابطه با سکوهای مسدود شده اگر کسی به نمایندگی از آنها یا به وسیله واسطه مذارکاتی انجام دهند که قوانین و مقررات ما را رعایت نمایند در نتیجه مشخص می شود. در حال حاضر کارهایی شروع شده و به صورت شخصی یکی دو نمونه آزمایش کردم که خوب بوده است.

آقامیری در ادامه اظهار داشت: در واقع از راه سکوهای داخلی و ابزار های فنی توانسته اند سکوهای خارجی را درچارچوب مقررات در دسترس قرار دهد. چیزی که برای ما اصل است پیاده شدن قوانین و مقررات است که با کمک ابزارهای فنی و دوستان دانش بنیان توانسته اند ساز و کاری بگذارند که قوانین و مقررات ما پیاده و در دسترس قرار بگیرد و به صورت کلی درحالت آزمایش است؛ اما طبق بررسی ها سرعت و کیفیت طرح خوب بوده است. 


منبع:

1402/12/27
15:36:56
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳