در انگلیس؛

تأثیر هوش مصنوعی بر مشاغل


به گزارش لینک بگیر دات کام، موسسه تحقیقات سیاست عمومی اخطار داد با سیاست فعلی دولت، حدود هشت میلیون انگلیسی در خطر از دست دادن شغل خود به هوش مصنوعی هستند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، این اندیشکده در گزارشی که روز چهارشنبه منتشر شد، اخطار داد هوش مصنوعی الان ۱۱ درصد از وظایف انجام شده توسط کارکنان انگلیسی را انجام می دهد و در صورت افزایش استفاده شرکت ها از این فناوری، این رقم می تواند به ۶۰ درصد برسد. مشاغل پاره وقت، رده پایین و پشتیبان مانند خدمات مشتری، بیشتر در معرض خطر حذف شدن هستند، اما مشاغل درآمد بالاتر هم به صورت فزاینده ای تحت تاثیر استفاده از هوش مصنوعی، قرار خواهند گرفت.

این یافته ها، چالش های پیش روی دولت انگلیس را نشان داده است که در تلاش برای استفاده فزاینده از هوش مصنوعی برای رفع مشکل بهره وری است. شرکت ها در سراسر جهان از هوش مصنوعی برای افزایش کارایی استفاده می نمایند، در صورتی که وزیر خزانه داری انگلیس، از سرمایه گذاری ۸۰۰ میلیون پوندی (یک میلیارد دلاری) در فناوری و هوش مصنوعی برای افزایش تولید بخش عمومی اطلاع داده است.

دولت انگلیس در گزارشی که در نوامبر منتشر شد، اذعان کرد هوش مصنوعی بر مشاغل در بخش مالی و بیمه تاثیر گذاشته است. دولت از مدارس و کارفرمایان خواست تا کارکنان را به مهارت هایی که برای سازگاری نیاز دارند، مجهز کنند.

با این حال، تحقیقات جداگانه ای از شبکه اجتماعی حرفه ای لینکیدن نشان داد انگلیس در زمینه مهارتهای هوش مصنوعی از کشورهایی نظیر هند، آمریکا، آلمان و کانادا، عقبتر است.

زنان و جوانان امکان دارد بیشتر در معرض خطر بیکار شدن به دلیل بکارگیری هوش مصنوعی باشند. زنان به صورت نامتناسبی در آن دسته از وظایفی که بیشتر تحت تاثیر این فناوری هستند به کار گرفته می شوند.

بر اساس گزارش بلومبرگ، موسسه تحقیقات سیاست عمومی در گزارش خود اظهار داشت دولت باید یک استراتژی هوش مصنوعی صنعتی برای پشتیبانی از انتقال شغل و توزیع دستاوردهای اتوماسیون در سراسر اقتصاد طراحی کند. سفارش ها شامل مشوق های مالی برای افزایش اشتغال، تغییرات نظارتی و پشتیبانی از مشاغل سبز است که کمتر مستعد اتوماسیون هستند. 


منبع:

1403/01/08
14:17:09
5.0 / 5
171
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳