جریمه سواستفاده از هوش مصنوعی در ایتالیا


لینک بگیر دات کام: برمبنای پیش نویس لایحه قانونی که بتازگی مشاهده شده، دولت ایتالیا درحال بررسی مجازات های مشکل تر برای جرائم با بهره گیری از ابزارهای هوش مصنوعی (AI) همچون تقلب در بازار و پولشویی است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، این لایحه ۲۵ صفحه ای اصول اولیه درباره ی ی تحقیقات، آزمایش، توسعه، به کارگیری و انطباق هوش مصنوعی در ایتالیا است تا با تأثیر این فناوری بر حقوق اساسی و ریسک های اقتصادی و اجتماعی مرتبط روبرو شود. این سند که محتوای آن هنوز ممکنست تغییر کند، استفاده از چنین ابزارهایی در بخش خدمات درمانی و قضائی را پیش بینی می کند و روی تأثیر آن بر وضعیت مشاغل تمرکز کرده است. همچنین این قانون زمینه را برای یک استراتژی ملی هوش مصنوعی فراهم می آورد.

پیش نویس مذکور مجازات هایی برای تقلب در بازار با بهره بردن از ابزارهای هوش مصنوعی در نظر گرفته و در آن ذکر شده استفاده از این فنآوری برای پولشویی یک عنصر تشدید کننده است. همچنین لایحه گفته شده جریمه هایی برای نقض قانون کپی رایت با کمک هوش مصنوعی تعیین و از جانب دیگر تا ۳ سال حبس برای مجرمانی مشخص کرده که از چنین ابزارهایی برای جایگزین کردن افراد و احیانا ایجاد دیپ فیک های خطرناک استفاده می نمایند.

اکنون ایتالیا رئیس گروه جی ۷ است. جورجیو ملونی نخست وزیر این کشور نیز قبلاً گفته بود هوش مصنوعی یکی از موضوعات کلیدی در دوره ریاست گروه در ۲۰۲۴ میلادی است. اجلاس سران این گروه در نیمه ماه ژوئن به انجام می رسد. هوش مصنوعی همچنین به یک موضوع کلیدی در اتحادیه اروپا تبدیل گشته است. این منطقه نیز اخیراً یک گام به ایجاد نخستین قوانین درباره ی ی چنین ابزارهایی در جهان نزدیک تر شده است. ملونی در ماه مارس از تصمیم برای ایجاد یک صندوق سرمایه گذاری جهت ترویج پروژه های هوش مصنوعی با مبلغ پایه یک میلیارد یورو آگاهی داده بود. بگفته دو منبع باخبر پیش بینی می شودکابینه دولت ایتالیا تا پایان آوریل لایحه را تأیید کند. این پیشنهاد برای هرگونه اصلاحات و تاییدیه نهایی قبل از اجرا در پارلمان ایتالیا مطرح خواهد شد.
 


منبع:

1403/01/23
19:54:48
5.0 / 5
472
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱