اخراج کارمندان معترض به همکاری با رژیم صهیونیستی توسط گوگل


به گزارش لینک بگیر دات کام، گوگل اعلام نمود: 28 کارمندش را بعد از شرکت در اعتراضات مقابل قرارداد ابر رایانشی شرکت با رژیم صهیونیستی اخراج کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، گوگل در اطلاعیه ای اظهار داشت تعدادی از کارمندان معترض وارد برخی دفاتر این شرکت شدند و کار را مختل کردند. در متن بیانیه آمده است: این افراد به طور فیزیکی فعالیت کارمندان دیگر را مختل کردند و اجازه ندادند آنها به واحدهای ما دسترسی یابند. این امر نقض واضح سیاست های ما و رفتاری بطورکامل غیرقابل قبول است. این شرکت آمریکایی در آخر اشاره کرده بود تحقیقات جداگانه به اخراج ۲۸ کارمند منجر گردید. گوگل اظهار داشت همچنان به تحقیق ادامه می دهد و اقدامات مورد نیاز را انجام خواهد داد.

کارمندان گوگل که عضو کمپین «نه به فناوری برای آپارتاید» هستند، در اطلاعیه ای که در پلتفرم مدیوم پخش شده، اعلام نمودند چنین اقدامی انتقام جویانه است و برخی کارمندان که به طور مستقیم در اعتراضات روز سه شنبه در دفاتر گوگل شرکت نکرده بودند، جزو کارمندان اخراجی هستند. در قسمتی از بیانیه آنها آمده است: کارمندان گوگل حق اعتراض مسالمت آمیز درباره ی ی شرایط و وضعیت کار را دارند. معترضان اعلام کرده اند پروژه Nimbus از توسعه ابزارهای نظامی توسط رژیم صهیونیستی پشتیبانی می کند. طبق این قرارداد ۱.۲ میلیارد دلاری که در ۲۰۲۱ میلادی بسته شده، گوگل و آمازون خدمات ابر رایانشی را برای رژیم صهیونیستی فراهم می کنند. اعتراضات کارمندان گوگل پدیده ای جدید نیست. در سال ۲۰۱۸ میلادی کارمندان این شرکت موفق شدند گوگل را وادار کنند قراردادی با ارتش آمریکا به نام پروژه میون لغو کند.
 


منبع:

1403/01/31
17:35:27
5.0 / 5
273
تگهای مطلب: گوگل , خدمات , شركت , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲