مدیر اف بی آی:

هکرهای چینی برای حمله به زیرساخت های آمریکا آماده می شوند


به گزارش لینک بگیر دات کام، مدیر اف بی آی، روز پنجشنبه در سخنانی، ادعا نمود هکرهای در رابطه با دولت چین به زیرساخت های حیاتی آمریکا نفوذ کرده اند و فقط منتظر لحظه مناسب برای وارد کردن ضربه ویرانگر هستند.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، کریستوفر رِی در سخنرانی خود در دانشگاه واندربیلت اظهار داشت: گروه هک چینی که با نام «ولت تیفون» شناخته می شود، با موفقیت به شرکتهای آمریکایی گوناگونی در قسمت های مخابرات، انرژی، آب و سایر بخش های حیاتی، نفوذ کرده اند و ۲۳ اپراتور خط لوله هدف این نفوذ قرار گرفته اند.

مدیر اف بی آی در «نشست واندربیلت ۲۰۲۴» در مورد درگیری های مدرن و تهدیدات نوظهور اظهار داشت: چین درحال توسعه توانایی ایجاد ویرانی فیزیکی در زیرساخت های حیاتی ما در زمان مورد نظر خود است. برنامه اینست که ضربات اندک به زیرساخت های غیرنظامی وارد کند تا هراس ایجاد نماید. وی اظهار نمود: تعیین نیت این پیش موضع گیری سایبری که با هدف گسترده تر چین برای بازدارندگی آمریکا از دفاع از تایوان همسو بود، دشوار بود.

سخنگوی وزارت امور خارجه چین اوایل هفته جاری، اظهار داشت: «ولت تیفون» در واقع به دولت چین ارتباطی ندارد، اما بخشی از یک گروه باج افزار تبهکار است.

سفارت چین در واشنگتن در اطلاعیه ای ضمن اشاره به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه، اعلام نمود برخی در آمریکا، از ردیابی منشا حملات سایبری بعنوان ابزاری برای ضربه زدن و تهمت زدن به چین استفاده می نمایند و ادعا می کنند که آمریکا، قربانی است در حالیکه برعکس است و مسائل امنیت سایبری را سیاسی می کنند.

بر اساس گزارش رویترز، مدیر اف بی آی اظهار داشت: هکرهای چینی یک سری بوت نت (شبکه ای از کامپیوتر ها و سرورهای شخصی آلوده در سرتاسر جهان) را برای پنهان کردن فعالیتهای مخرب سایبری خود اداره کرده اند. بخش خصوصی، شرکتهای فناوری و امنیت سایبری آمریکایی همچون گزارش های محققان امنیتی مایکروسافت و گوگل، پیش از این، «ولت تیفون» را به چین نسبت داده اند.
1403/02/01
14:26:55
5.0 / 5
276
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲