شکایت ژاپن از انحصارطلبی گوگل


به گزارش لینک بگیر دات کام، رگولاتور ضد انحصارطلبی ژاپنی با بیان این که گوگل از روشهایی استفاده می نماید که توانایی شرکت یاهوی ژاپن برای رقابت در تبلیغات جست وجوی هدفمند را محدود کرده است، وعده داد به نظارت بر این شرکت آمریکایی ادامه می دهد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن اظهار داشت از سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۲، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، مانع دسترسی شرکت «یاهو ژاپن» به فناوری مورد نیاز برای دریافت درآمد تبلیغات هدفمند از جست وجو در دستگاههای تلفن همراه شد. آلفابت رفتار خود را به محض جلب توجه رگولاتور ژاپن به این شیوه، تغییر داد و قول داد به «یاهو ژاپن»، دسترسی به فناوری تبلیغات هدفمند مبتنی بر کلمات کلیدی را فراهم آورد.

سایکو ناکاجیما از مقامات کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن، به خبرنگاران عنوان کرد: اقدامات گوگل، تاثیر قابل توجهی در محدود کردن رقابت داشت. شرکت «یاهو ژاپن»، زیرمجموعه شرکت LY است که برنامه پیامرسان «لاین» را اداره می کند. ناکاجیما اظهار داشت: این دیده بان، به نظارت بر اوضاع ادامه خواهد داد و این حق را برای خود محفوظ نگه می دارد که تحقیقات خود را در مورد گوگل بازگشایی کند.

این وعده بخشی از اولین اقدام اداری کمیسیون تجارت منصفانه ژاپن ضد آلفابت بود که بدون مجازات بود.

نهادهای ضد انحصارطلبی در سراسر جهان، به صورت فزاینده نگران این هستند که تعداد انگشت شماری از شرکتهای بزرگ، بسیاری از فناوری های کلیدی جهان را کنترل می کنند. رگولاتورها از این واهمه دارند که شرکت هایی مانند مایکروسافت، گوگل و آمازون، از فناوری و بزرگی خود، برای خنثی کردن یا خریدن رقبای بالقوه استفاده نمایند و در موقعیت کنترل گری قرار بگیرند.

آلفابت با این شکایت در داخل و خارج از آمریکا روبرو شده که از تاکتیک های غیرقانونی برای سرکوب رقابت استفاده می نماید. این شرکت در آمریکا پس از شکایت ده ها ایالت از سواستفاده گوگل از موقعیت برتر خود و وادار کردن طراحان برنامه برای استفاده از فروشگاه «گوگل پلی» برای دسترسی به مخاطبان، با جریمه ای به ارزش ۷۰۰ میلیون دلار روبروست.

بر اساس گزارش بلومبرگ، مقامات ژاپنی همچنین در حال بررسی هستند تا ببینند آیا آلفابت از سازندگان گوشی های هوشمند داخلی خواسته است خدمات جستجوی این شرکت آمریکایی را در دستگاه هایشان در اولویت قرار دهند.

 


منبع:

1403/02/04
09:51:08
5.0 / 5
287
تگهای مطلب: آلفابت , گوگل , آمازون , تبلیغات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳