هوش مصنوعی اوپن ای آی و گوگل در آیفون های جدید


اپل دوباره مذاکره با اوپن ای آی برای استفاده از هوش مصنوعی این شرکت در آیفون جدید را از سر گرفته و از سوی دیگر مشغول مذاکره با گوگل برای استفاده از فناوری آن است.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از رویترز، اپل باردیگر مذاکرات با اوپن ای آی جهت استفاده از فناوری هوش مصنوعی مولد این شرکت در بعضی خاصیت های جدیدی که در سری آیفون امسال معرفی می شود را آغاز نموده است.

بگفته منابع آگاه از امر، ۲ شرکت مذاکرات درباره ی شرایط توافقنامه و شیوه یکپارچه سازی خاصیت های اوپن ای آی در iOS۱۸(آپدیت آتی سیستم عامل آیفون) را آغاز نموده اند. نشریه بلومبرگ ماه گذشته از مذاکرات اپل برای دریافت مجوز چت بات جمینی گوگل برای قابلیت های جدید آیفون آگاهی داده بود. اپل هنوز مشخص نکرده از محصول کدام شرکت در آیفون جدید استفاده می نماید و بطور دقیق تر با هر دو شرکت اوپن ای آی و گوگل به توافق می رسد یا یکی از شرکتها را بطور کامل انتخاب می کند.

اپل در راه اندازی هوش مصنوعی که بتواند مانند انسان به سوالات پاسخ نوشتاری یا گفتاری دهد، عقب تر از رقبایی مانند مایکروسافت و گوگل است که اکنون این فناوری را در محصولات خود یکپارچه می کنند. تیم کوک مدیر ارشد اجرائی اپل در فوریه اعلام نمود به میزان قابل توجهی در هوش مصنوعی سرمایه گذاری می نماید و برنامه های خود جهت استفاده از این فنآوری را اعلام خواهدنمود.
 

1403/02/09
00:37:48
5.0 / 5
245
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱