براساس گزارش رگولاتوری اعلام شد؛

آخرین وضعیت سرعت و قطعی اینترنت در اپراتورهای مختلف


لینک بگیر دات کام: آخرین آمارها از میزان سرعت اینترنت اپراتورها و شکایت کاربران در عرصه ارتباطات از طرف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اعلام گردید.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از مهر، سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در آخرین شماره از فصلنامه این سازمان، گزارش فاکتورهای آماری بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات مربوط به پاییز ۱۴۰۲ را منتشر نموده است که بر طبق این گزارش، سهم بازار مشترکین تلفن ثابت، تعداد خطوط شهری و روستایی، تعداد خطوط منصوبه و دایری و ضریب نفوذ تلفن ثابت اعلام گردید.
سهم بازار مشترکین تلفن ثابت
شرکت مخابرات ایران (TCI) حدود ۶۶۶/‏۹۸ درصد از سهم بازار مشترکین تلفن ثابت، شرکتهای دارای پروانه FCP که ارائه دهنده خدمات اینترنتی و ارتباطی ثابت هستند، ۰۱/‏۱ درصد و SERVCO تنها ۰۰۴/‏۰ درصد را در اختیار دارد.
بر اساس این گزارش از پاییز سال ۱۴۰۱ تا پاییز سال ۱۴۰۲، تعداد اشتراک های روستایی ۳۱/‏۰ درصد کاهش داشته است اما تعداد روستاهای دارای ارتباط و تعداد روستاهای دارای تلفن خانگی ۰۱/‏۰ درصد رشد داشته است.

بیشترین آمار شکایت کاربران در عرصه ارتباطات ثابت
در این گزارش، جزییات شکایت کاربران از خدمات ارتباطی و وضعیت شکایات ثبت شده در عرصه ثابت و سیار در سامانه ۱۹۵ اعلام شده است بطوریکه ۷۵ درصد شکایات مربوط به حوزه ثابت و ۲۵ درصد شکایات مربوط به حوزه سیار است.
همچنین در این گزارش تعداد شکایات ثبت شده تلفن ثابت و تلفن همراه در ۴ دوره زمانی (سال ۹۹، ۱۴۰۰ و ۱۴۰۱ و۱۴۰۲) مورد بررسی قرار گرفته است که برمبنای آن شکایات ثبت شده تلفن ثابت و تلفن همراه با نوسان زیادی همراه بوده است.
در بخش تلفن ثابت در پاییز سال ۱۳۹۹، ۱۳ هزار و ۳۰۲ شکایت ثبت شده که در پاییز سال ۱۴۰۲، تعداد ۲۰ هزار و ۷۹۷ شکایت ثبت شده است.
همچنین در بخش تلفن همراه، در پاییز سال ۱۳۹۹، ۸ هزار و ۷۴۶ شکایت ثبت شده که در پاییز سال ۱۴۰۲، تعداد ۱۰ هزار و ۳۶۵ شکایت ثبت شده است.

سرعت اینترنت و قطعی در اپراتورهای مختلف
شاخص های کیفیت شبکه سیار همچون سرعت انتقال داده مشترکین، میزان قطعی سرویس داده و میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده در نسل سوم و چهارم تلفن همراه در اپراتورهای مختلف طی آخرین گزارش به شرح زیر اعلام شده است.
در سرعت انتقال داده مشترکین در نسل سوم، اپراتور اول تلفن همراه عملکرد بهتری داشته است اما در سرعت انتقال داده در نسل چهارم رایتل پیشی گرفته است.
میزان قطعی سرویس داده نسل سوم در اپراتور دوم از همه بیشتر و بیش از ۰.۴ درصد است و بعد از آن میزان قطعی سرویس نسل سوم در اپراتور سوم (رایتل) و بعد از ان اپراتور اول است.
بررسی میزان قطعی سرویس نسل چهارم در اپراتورها نشان میدهد که در نسل چهارم اپراتور اول قطعی بیشتری دارد و کمترین قطعی سرویس داده نسل چهارم به اپراتورسوم (ایرانسل) مربوط می شود.
بر این اساس میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده 3G در اپراتور اول حدود ۹۹.۵ درصد و از دیگر اپراتورها بیشتر است و همین طور میزان برقراری موفقیت آمیز سرویس داده 4G، در اپراتور دوم بیش از ۹۹.۵ درصد است که بعد از آن اپراتور اول قرار دارد و اپراتور سوم (رایتل)، ۹۹ درصد است.

منبع:

1403/02/16
08:54:35
5.0 / 5
268
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
از دست ندهید!