شروع فعالیت استارلینک در اندونزی


به گزارش لینک بگیر دات کام، سرویس اینترنت ماهواره ای استارلینک، برای فعالیت در اندونزی، مجوز دریافت کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، بودی آری سِتیادی، وزیر ارتباطات اندونزی در مصاحبه ای، به رویترز عنوان کرد: سرویس استارلینک شرکت اسپیس ایکس برای فعالیت به عنوان یک فراهم کننده خدمات اینترنتی برای مصرف کنندگان خرده فروش، مجوز دریافت کرده و با دریافت مجوز «پایانه های بسیار کوچک ماهواره ای» (VSAT)، مجوز فراهم کردن شبکه کسب کرده است.

اندونزی، سومین کشور در جنوب شرقی آسیا خواهد بود که استارلینک در آنجا، فعالیت خواهد نمود. مالزی، سال میلادی گذشته، به این شرکت برای فراهم کردن خدمات اینترنتی، مجوز داد و یک شرکت مستقر در فیلیپین، قراردادی را با اسپیس ایکس در سال ۲۰۲۲ امضا کرد.

وزیر ارتباطات اندونزی بدون اشاره به ارزش این سرمایه گذاری، عنوان کرد: استارلینک به همه الزامات ضروری برای فعالیت تجاری در اندونزی عمل کرده است. این شرکت در ماه جاری، آزمایشی را در نوسانترا که پایتخت جدید اندونزی است، انجام می دهد و پس از آن خدمات استارلینک را راه اندازی خواهد نمود. این مقام دولتی افزود: این آزمایش، به مدت یک هفته خواهد بود.

استارلینک در فعالیت خود در اندونزی، برای رعایت مقررات این کشور، با فراهم کنندگان دسترسی به شبکه محلی، همکاری خواهد نمود.

دولت اندونزی انتظار دارد استارلینک به مناطق دورافتاده این کشور، خدمات اینترنتی فراهم آورد.

بر اساس گزارش رویترز، استارلینک که مالک حدود ۶۰ درصد از ۷۵۰۰ ماهواره موجود در مدار زمین است، فضای اینترنت ماهواره ای را تحت سلطه خود دارد. 


منبع:

1403/02/21
02:10:17
5.0 / 5
109
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳