جریمه پانزده میلیون دلاری گوگل در ترکیه


به گزارش لینک بگیر دات کام، دیده بان رقابت ترکیه، گوگل را بر سر کوتاهی در عمل به الزامات در ارتباط با جست وجوی هتل ها در این کشور، حدود ۴۸۲ میلیون لیر (۱۴.۸۵ میلیون دلار) جریمه کرد.

به گزارش لینک بگیر دات کام به نقل از ایسنا، رگولاتور ترکیه اظهار داشت این جریمه به جهت کوتاهی گوگل برای رسیدگی به نگرانی های کمیسیون رقابت درخصوص رقابت منصفانه با موتورهای جست وجوی بومی دیگر، وضع شده است.

در بیانیه دیده بان رقابت ترکیه آمده است: گوگل یک مزیت نسبت به جست وجوی بومی رقیب و خدمات مقایسه قیمت اقامتگاه، ایجاد کرده است. با وجود موقعیت برتر گوگل در بازار خدمات جست وجوی عمومی، فعالیت برای رقیبان در خدمات جست وجوی بومی و خدمات مقایسه قیمت اقامتگاه، دشوار شده و با جلوگیری گوگل از ورود سایت های جست وجوی محلی رقیب به خدمات این شرکت، در رقابت، خلل وارد شده است.

بر اساس گزارش حریت دیلی، این رگولاتور در ماه مه، اظهار داشت گوگل تا آن زمان که به قسمتی از تعهدات الزامی خود عمل نکند، معادل ۰.۰۰۰۵ درصد درآمد روزانه خود جریمه می شود اما در عوض، جریمه جدید را صادر کرد.

جریمه گوگل در ترکیه بی سابقه نیست. کمیسیون رقابت ترکیه سال گذشته، شرکت اینترنتی گوگل را بابت سوءاستفاده از نفوذ بازارش، ۱۹۶.۷ میلیون لیر (۲۶ میلیون دلار) جریمه کرده بود. 

1403/03/21
17:50:39
5.0 / 5
86
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
از دست ندهید!