با توافق میان ایران، آذربایجان، روسیه و تركیه.

مركز پشتیبانی از استارتاپ ها در ایران احداث میگردد


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات با اشاره به توافق روز گذشته با كشورهای آذربایجان، روسیه و تركیه درباره احداث مركز پشتیبانی از استارتاپ ها در ایران، اضافه كرد: آمار نشان داده است سال گذشته، ۲۳ هزار استارتاپ در ایران فعال بوده اند، در حالیكه این تعداد چهار سال پیش فقط ۴۰۰۰ استارتاپ بود و این عدد هم چنان در حال رشد است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: امروز با دولتی روبرو می باشیم كه معتاد به تحریم است، رفتاری كه امنیت جهانی را تهدید می كند و برای مدیریت این تهدید باید منطقه ای قوی تر بسازیم كه توافق چهارجانبه روز گذشته بخشی از نشانه های احداث منطقه قوی تر بود.
محمدجواد آذری جهرمی، در كنفرانس «نوآوری كاسپین» كه برای اولین بار و با سوژه تحولات دیجیتال برای توسعه پایدار برگزار می شود، سوژه اصلی این كنفرانس را اتصالات دیجیتال دانست كه با حضور ایران و كمك همسایگان موجب احداث منطقه ای قوی تر و پایدارتر میگردد.
آذری جهرمی با اشاره به اهمیت انقلاب صنعتی چهارم، اشاره كرد: نقش نوآوری در این انقلاب جدید صنعتی بسیار مهم می باشد و استارتاپ ها افق جدیدی را در این مسیر پیش روی ما گشوده اند.
وی خاصیت اصلی این دوره جدید صنعتی را همكاری و پرهیز از یك جانبه گرایی عنوان نمود و اضافه كرد: دوره بازی با حاصل جمع صفر برای كشورها به اختتام رسیده است و كارآفرینان با نوآوری در حال پركردن شكاف دیجیتال هستند و ابزار اصلی این توسعه ICT است.
وزیر ارتباطات افزود: این سوژه موجب احداث مدل قوی میگردد كه پتانسیل های منطقه ای زیادی را شكوفا می كند و اتصالات و ارتباطات دیجیتالی به وسیله نوآوری در دانش و صنعت موجب آینده بهتری برای همه میگردد.
وی ادامه داد: نوآوری در حوزه ICT مترادف اتصالات است و ICT باید نمایش دهنده سرویس در جهت احداث صلح برای همه باشد و نه احداث شكاف و كنترل بر دیگران، ICT برای مردم و كسب وكارها موجب احداث ارتباطات سازنده است و به ایجاد منطقه ای قوی تر و باثبات تر كمك می نماید.
آذری جهرمی با بیان این كه، متاسفانه یك كشور به تنهایی به اعمال تحریم های یكجانبه عادت كرده، اظهار داشت: این كشور موجب احداث تنش و برهم ریختن آرامش منطقه شده است، در حالیكه ما درصدد احداث صلح و آرامش در منطقه هستیم و در همین راستا ایران آمادگی خودرا برای احداث اقتصادی بزرگتر با همكاری كشورهای منطقه اعلام می كند.
وزیر ارتباطات اشاره كرد: درنتیجه من دولتمردان و بخش خصوصی را دعوت به همكاری با یكدیگر می كنم تا اكوسیستم جدیدی را برای رشد استارتاپ ها و شركت های دانش بنیان در سطح منطقه ای به وجود آورند.1397/09/15
12:49:48
5.0 / 5
2221
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱