ارز دیجیتال ارزان، شگرد جدید كلاهبرداران!

سفارش به خریداران بیت كوین و ارزهای دیجیتالی


لینك بگیر دات كام: یك كارشناس اقتصادی به خریداران ارزهای دیجیتال سفارش كرد كه حتما موقع خرید بیت كوین یك فرد، با او به صورت رو در رو دیدار كرده و معامله را به صورت حضوری انجام دهند؛ هرچند كه این كار هم بدون ریسك نخواهد بود.


محمد باقر ظهراب بیگی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به تبلیغات اغراق آمیز برخی دستگاه های استخراج ارز دیجیتالی، اظهار نمود: به تازگی در بعضی سایت های داخلی و كانال های تلگرامی، تبلیغات اغرق آمیزی درباره دستگاه های استخراج كننده انواع ارزهای دیجیتالی آن هم با مقادیر بالای درآمد صورت می گیرد كه ابدا واقعیت نداشته و افراد پس از خرید این انت ماینرها (دستگاه های استخراج ارز دیجیتال) آن هم با قیمت های بالا، متوجه می شوند كه اصلا از آن درآمدهای گفته شده، خبری نیست.

وی با بیان این كه باید مراقب فروشندگان انت ماینرهای چینی و بیت كوین ارزان قیمت باشیم، اظهار نمود: اگر درآمد پایدار این دستگاه ها واقعا آن مقدار باشد كه شركت های سازنده چینی آن ادعا می كنند، چرا این شركت ها باید آنرا بفروشند؟ این سازندگان ادعا می كنند كه نرخ بازگشت سرمایه انت ماینرها (استخراج كنندگان ارزهای دیجیتال) كمتر از ۱۰ ماه است!

این كارشناس مسایل اقتصادی، اغلب دستگاه های استخراج ارز دیجیتال را ساخت كشور چین دانست كه در آن كشور و یا كشورهای واسطه همانند هنگ كنگ پیش از رلیز شدن (عرضه شدن برای فروش به عموم) با تمام توان آن و اغلب به صورت اور كلاك (بالاتر از قدرت پردازش وضعیت مطلوب) به كار گرفته شده و زمانی كه درآمد آنها افت می كند، به ایران صادر می شوند و به كام سودجویان و واسطه ها با قیمت های نجومی به فروش می رسد.

به گفته ظهراب بیگی، دستگاه های انت ماینر، تولید كشور چین در ابتدای تولید، درآمدهای بالایی داشته كه در بازه زمانی تولید تا عرضه شدن برای فروش عمومی كه معمولا كمتر از سه ماه است، با ظرفیت كامل به كار گرفته شده و سپس به كشورهای مقصد همچون ایران، عراق و افغانستان صادر شده و به فروش می رسند، در حالیكه عمر واقعی و درآمد بالای آنها، به آخر رسیده و اغلب دارای ایرادات فنی هستند.

وی متذكر شد: اگر درآمد پایدار این دستگاه ها، واقعا آن مقدار باشد كه شركت های سازنده چینی آن ادعا می كنند، باید دید چرا باید آنرا بفروشند، در حالیكه واسطه های فروش آنها در ایران، هیچ نوع گارانتی را برای آنها عرضه نكرده و یا اگر ادعا عرضه گارانتی كنند، اصلا واقعی نبوده و فقط مبلغی اضافه تر بابت آن از خریدار نگون بخت دریافت می كنند.

این كارشناس مسایل اقتصادی تصریح كرد: در چند هفته اخیر به سبب كاهش شدید نرخ برابری بیت كوین نسبت به دلار، در بسیاری كشورها كه قیمت برق بالاست، عملا اغلب دارندگان انت ماینرها كه دستگاه شان توجیه اقتصادی خویش را از دست داده است، آنها را خاموش كرده و توسط دلالان سودجوی ایرانی به فروش آنها در كشورمان پرداخته و با بسته بندی به قیمت نو فروخته می شوند؛ درصورتی كه این دستگاه ها كاركرده و اغلب مستهلك و دارای ایرادات فنی هستند.

به گفته وی، به سبب عدم نظارت دولتی، واسطه ها كمال سوءاستفاده از وضعیت نابسامان موجود را به عمل آورده اند.

فروشندگان ارزان قیمت بیت كوین
ظهراب بیگی، در عین حال با اشاره به فروشندگان ارزان قیمت بیت كوین، اظهار داشت: فروشندگان بیت كوین ارزان قیمت هم در یك سو به شدت به فریب مردم مشغولند و لزوم دارد خریداران بیت كوین پیش از خرید، ابتدا تلاش كنند تا با ماهیت بیت كوین و نحوه انجام تراكنش های آن آشنایی پیدا كنند تا بتوانند بهترین تصمیم را گرفته و از افراد سودجو كه متاسفانه به سبب عدم برخورد مراجع قانونی، تعداد آنان به سرعت در حال افزایش می باشد، در امان بمانند.

از صرافی های معتبر خرید كنید!
او به خریداران سفارش كرد كه حتما تلاش كنند تا حد امكان بیت كوین یا سایر ارزهای دیجیتال دیگر را از صرافی های معتبر داخلی یا خارجی خریداری كنند.
به اعتقاد این كارشناس مسایل اقتصادی، افراد می توانند با یك جست وجوی ساده در اینترنت، صرافی های آنلاین خرید بیت كوین داخلی را یافته و بعد از مقایسه، قیمت ها مبادرت به خرید بیت كوین كنند.
ظهراب بیگی تصریح كرد: اگر افراد بتوانند حساب های ارزی جهانی مانند ویزا را تهیه كنند، صرافی های خارجی بهترین گزینه برای خرید بیت كوین هستند.

گروه ها و شبكه های اجتماعی را فراموش كنید
او افزود: به تازگی در كانال های موجود در شبكه های اجتماعی، بسیاری افراد سودجو و فرصت طلب با استفاده از غیبت نهادهای قانونی، با عرضه قیمت كمتر و یا خرید بیت كوین بدون نیاز به احراز هویت، مردم را تطمیع كرده و نهایتا با دریافت پول از مردم كلاهبرداری می كنند، البته امكان دارد افرادی هم واقعا وجود داشته باشند كه ارز دیجیتال را به قیمت ارزان تری بفروشند ولی نباید دست به چنین ریسكی زد.
به قول وی، تعداد دیگری از افراد سودجو از بی اطلاعی افراد بهره برده و با دریافت وجه از متقاضیان، به آنها وعده تولید حساب بیت كوین را می دهند؛ در حالیكه حساب بیت كوین بانك نیست كه نیاز به افتتاح حساب داشته باشد بلكه بیت كوین تنها نیازمند كیف پول بوده كه به آسانی می توانید با یك جست وجوی ساده از انواع كیف پول بهره ببرید.
به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، بیت كوین یكی از ۱۰ ارز دیجیتالی برتر در بازار است كه به تنهایی یك سوم از بازار رمز ارزهای دیجیتالی را تسخیر كرده است. با وجود آن كه هر روز بر تعداد علاقمندان و كاربران ارزهای دیجیتالی افزوده می گردد اما تحلیلگران معتقدند كه هم اكنون، نوسانات قیمت ارز دیجیتالی بیت كوین به كمترین میزان خود رسیده است. باآنكه ارزهای دیجیتالی این روزها در جهان گل كرده و برخی هم سودهای كلانی از آن به جیب زده اند اما با عنایت به عدم تایید قطعی ارزهای دیجیتالی، مسئولان هم چنان به مردم سفارش می كنند فعلا از ورود به این حوزه اجتناب كنند. پیش تر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آماده شدن مدل آزمایشی ارز دیجیتال ملی با همكاری پست بانك و پژوهشگاه پولی و بانكی اطلاع داده و اعلام نموده بود كه ارزهای دیجیتال یكی از تحولات حال حاضر جهان است.
1397/09/19
15:00:46
5.0 / 5
2178
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳