آگهی آمریكا به افزایش حملات سایبری هكرهای چینی


لینك بگیر دات كام: مقامات امنیت ملی ایالات متحده آمریكا نسبت به نفوذ هكرهای چینی آگهی داده و اعلام نموده اند كه آنها در تلاشند حملات سایبری گسترده تری را مقابل زیرساخت های آمریكایی انجام دهند.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، راب جویس، یكی از مقامات ارشد سازمان امنیت ملی آمریكا (NSA) در كنفرانس امنیت و در گفت وگویی با وال استریت ژورنال از حملات سایبری و فعالیت های اخیر هكرهای چینی برای نفوذ به نهادهای اطلاعاتی، دولتی، امنیتی و تحقیقاتی آمریكا آگاهی داده و خاطرنشان كرده است كه این فعالیت های مشكوك در ماههای اخیر رو به رشد و افزایش بوده است.

وی در ادامه سخنانش همین طور از احتمال حمله سایبری هكرهای چینی به زیرساخت های صنایع مختلفی همچون انرژی، بخش سلامت و درمان، مالی و بانكی و همین طور حمل و نقل سخن گفت و جزئیات و اطلاعات مرتبط دیگری را باز تشریح نمود.

علاوه بر جنگ تجاری یكی دیگر از عواملی كه در تنش های سیاسی میان چین و ایالات متحده آمریكا دخیل بوده است، می توان به بازداشت و دستگیری مدیر ارشد هواوی در كانادا به بهتان نقض و دور زدن تحریم های آمریكا مقابل كشورهایی نظیر ایران اشاره نمود.

بر اساس گزارش رویترز، بدین سبب به عقیده خیلی از كارشناسان و تحلیلگران، ابراز این سخنان و این اتهامات جدید از طرف مقامات امنیتی آمریكا مقابل چین به نظر می آید كه حربه ای برای شعله ورتر كردن آتش تنش های سیاسی و تجاری میان این دو كشور است هرچند كه به عقیده برخی دیگر از كارشناسان، هكرهای چینی در سوابق قبلی خود تجربه حملات گسترده ای برای نفوذ به زیرساخت های آمریكا دارند بدین سبب این اتهامات چندان هم بی پایه و اساس به شمار نمی رود.

نیویورك تایمز پیشتر در گزارشی كه از هك مشتریان هتل ماریوت آگاهی داده بود، به عملیات هكرهای چینی باز اشاره كرده بود كه در آن اطلاعات بیشتر از ۵۰۰ میلیون نفر افشا شد و دزدیده شد. این در حالیست كه مقامات وزارت امور خارجه و امنیتی چین همواره تمامی این اتهامات را رد و تكذیب كرده اند.

1397/09/22
14:00:25
5.0 / 5
2175
تگهای مطلب: سایبر , هكر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳