حجم پرداخت های بیت كوینی به ۳ و دو دهم تریلیون دلار رسید


لینك بگیر دات كام: تازه ترین آمارهای منتشرشده از آن حكایت می كند كه پرداخت های مالی با ارز مجازی بیت كوین در جهان به ارزش بالغ بر ۳.۲ میلیون دلار بیت كوین در سال ۲۰۱۸ میلادی بوده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، با عنایت به افزایش روزافزون اهمیت ارزهای دیجیتال رمزپایه و فناوری بلاك چین در جهان، به نظر می آید كه این صنعت و فناوری دیگر از حالت سرمایه گذاری محض خارج شده و طبق پیش بینی كارشناسان و تحلیلگران، تبدیل به یك روش كارآمد و نوین برای انجام پرداخت های بانكی و مالی میان افراد، بانك ها و مؤسسات و شركت های مختلف شده است.
حالا جدیدترین آمارها و تحقیقات صورت پذیرفته نشان داده است كه بیشتر از ۳.۲ تریلیون دلار در سال ۲۰۱۸ میلادی با استفاده از ارزهای دیجیتال بیت كوین جابجا و پرداخت شده است كه بر روی پلتفرم بلاك چین پردازش شده و قابل پیگیری، پرداخت و جابجایی است.
بر مبنای گزارشی كه در وب سایت كوین تلگراف آمده است، در چند سال اخیر ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بسیاری همچون بیت كوین، مونرو، ریپل و اتریوم از محبوبیت و استقبال بی نظیری برخوردار شده و كاربران بسیاری در جهان به دنبال استخراج و تبدیل پول های خود به ارزهای دیجیتالی هستند؛ چراكه این روزها خیلی از افراد با خرید و استخراج این ارز توانسته اند به پول زیادی دست یابند.
در واقع باید اظهار داشت كه ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده بر پایه فناوری بلاك چین (Blockchain) هستند كه حقیقتاً نقش یك پایگاه داده را برای رمزنگاری، ثبت و ایمن سازی تراكنش های دیجیتالی بازی می كنند.
بر مبنای گفته های تحلیلگران، زمانی كه بیت كوین در سال ۲۰۰۹ برای اولین بار در بازارهای جهانی ظهور پیدا كرد، ارزش آن حتی از یك دلار هم كمتر بود اما در ماه های گذشته حتی تا مرز ۲۰ هزار دلار هم رسید. درواقع، فناوری بیت كوین كه یك پول رمزنگاری شده است، این امكان را به كاربران می دهد كه بدون نیاز به هیچ بانكی مبادلات مالی خویش را انجام دهند و همینطور هویت طرفین معامله هم ناشناس باقی می مانند.
اما حالا در چند سال اخیر، استقبال از ارزهای دیجیتالی رمزنگاری شده همچون بیت كوین رو به رشد و افزایش بوده است به گونه ای كه نایجل گرین، مدیرعامل مؤسسه مشاوره مالی deVere پیش بینی كرده است كه ارزش ارزهای دیجیتالی رمزپایه طی ۱۰ سال آینده رشد قابل ملاحظه ای را تجربه خواهد نمود و بیشتر از پنج هزار برابر افزایش پیدا خواهد نمود.

مترجم: شیما قاسمی
دبیر خبر: متین كاكویی


1397/11/06
15:09:08
5.0 / 5
2355
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲