در گفت وگو با ایسنا مطرح شد

اعلام جزئیات ماهواره پیام ۲ دانشگاه امیركبیر، پیام ۲ ماهواره سنجشی است


لینك بگیر دات كام: مدیر پروژه ماهواره دانشگاه صنعتی امیركبیر، از نمایش مشخصات فنی ماهواره ˮپیام ۲ˮ این دانشگاه به سازمان فضایی آگاهی داد و اظهار داشت: ماهواره ˮپیام ۲ˮ همانند ˮپیام ۱ˮ، ˮسنجشیˮ خواهد بود، ضمن آنكه نسخه ارتقایافته ˮپیام ۱ˮ است.

دكتر سیدمصطفی صفوی همامی در گفت و گو با ایسنا، درباب زمان ساخت و مشخصات ماهواره "پیام ۲" دانشگاه امیركبیر، اظهار نمود: مشخصات فنی این ماهواره از طرف دانشگاه صنعتی امیركبیر به سازمان فضایی نمایش شده است تا پس از توافق با مسئولان سازمان، كار طراحی را آغاز نماییم.
وی با تاكید بر اینكه مشخصات ماهواره "پیام ۲" نسبت به "پیام ۱" ارتقایافته است، با اشاره بگفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات كه مقرر است تصاویر این ماهواره ۴۰ برابر بیشتر از ماهواره "پیام ۱" باشد، اشاره كرد: این مساله جزو یكی از موارد فنی طرح است كه در حال رایزنی با سازمان فضایی در مورد آن هستیم تا دقت تصویری داشته باشیم كه هم مورد تأیید مسئولان سازمان باشد و هم نسبت به ماهواره "پیام ۱" بهبود پیدا كند.
عضو هیأت علمی دانشگاه صنعتی امیركبیر، به پارامترهایی كه مقرر است در ماهواره "پیام ۲" ارتقا یابد، اشاره نمود و تصریح كرد: بخش اپتیك (نوری) و بخش دوربین هایی كه در چهار طیف مختلف در آن استفاده می شود، همچون مواردی است كه مقرر است در ماهواره دوم دانشگاه امیركبیر ارتقا یابد.
صفوی درباب زمان طراحی و ساخت این ماهواره اظهار داشت: سناریوهای مختلفی به سازمان فضایی نمایش دادیم و بسته به اینكه كدام پذیرفته شود، زمان پروژه مشخص خواهد شد.
وی در پاسخ به این سوال كه آیا ماهواره "پیام ۲" مانند ماهواره "پیام ۱" سنجشی خواهد بود، توضیح داد: این ماهواره باز همانند پیام ۱ "سنجشی" خواهد بود و غیر از آن ذخیره و ارسال پیام از طریق دور (store-and-forward-telecommunications) و محموله تشعشعات فضایی در ماهواره دو باز در آن پیش بینی شده است.1397/11/13
15:39:44
5.0 / 5
3005
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
از دست ندهید!