در سه ماهه سوم سال جاری اتفاق افتاد

روند كاهشی تعداد مشتركین سیم كارت در ایران


به گزارش لینك بگیر دات كام تعداد مشتركین تلفن همراه كه در چند سال اخیر تقریباً همواره با روند افزایشی روبه رو بوده، در سه ماهه ی سوم سال جاری، یك روند كاهشی را طی كرده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، تعداد مشتركین اپراتورهای تلفن همراه در سال جاری، در حالیكه تا آخر خردادماه بیشتر از ۹۰ میلیون نفر بوده و تا آخر شهریورماه به بیشتر از ۹۱ میلیون رسید، بر مبنای آخرین آمار منتشره توسط سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر آذرماه سال جاری، به بیشتر از ۸۸ میلیون رسیده كه هرچند هم چنان ضریب نفوذی بیش تر از ۱۰۰ درصد را نشان می دهد، اما از كاهش استفاده از سیم كارت در سه ماه ی سوم سال حكایت دارد.
از سال ۱۳۹۲ تا آذر سال جاری، تعداد مشتركان سیم كارت های اپراتورهای مختلف از ۶۴ میلیون به بیشتر از ۸۸ میلیون رسیده است. البته این آمار نشان دهنده ی سیم كارت های فعال است، در حالیكه از میان سیم كارت های فروخته شده توسط اپراتورها، شاید نزدیك به نیمی از آنها غیرفعال باشد، یعنی امكان دارد كاربری سیم كارتی را خریداری نموده و برای مدتی از آن استفاده نكند.
بیش تر بودن ضریب نفوذ سیم كارت از ۱۰۰ درصد، نشان داده است كه تعداد سیم كارت های موجود، از جمعیت ایران بیش تر است كه این مورد باآنكه می تواند حاكی از چند سیم كارته بودن افراد باشد، اما نشان داده است به احتمال زیاد كمتر كسی در ایران حضور دارد كه حتی یك سیم كارت هم نداشته باشد. با این حال، در سه ماهه سوم سال جاری، تعداد سیم كارت ها روند كاهشی را طی كرده است.


تعداد مشتركین تلفن همراه در سال ۱۳۹۲، ۶۴ میلیون و ۱۲ هزار و ۷۶۳ و ضریب نفوذ ۸۳.۲۰ درصد بوده است. این عدد در خردادماه سال جاری به ۹۰ میلیون و ۲۷۹ هزار و ۹۶۷ نفر با ضریب نفوذ ۱۰۹.۹۸ درصد و در شهریورماه سال جاری به ۹۱ میلیون و ۵۴۷ هزار ۷۰۹ با ضریب نفوذ ۱۱۱.۵۳ درصد رسیده بود. اما آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نشان داده است كه تا آخر آذرماه سال جاری، تعداد مشتركین تلفن همراه، ۸۸ میلیون و ۷۲۲ هزار و ۴۴۲ نفر با ضریب نفوذ ۱۰۸.۰۹ درصد است.


هم چنین هم اكنون از میان مشتركین موجود، ۵۳ میلیون و ۸۵۷ هزار و ۲۹۷ متعلق به اپراتور همراه اول هستند كه ۶۰.۷۰ درصد را شامل می شود، تعداد مشتركین ایرانسل ۳۳ میلیون و ۲۳۴ هزار و ۹۷۲ است كه ۳۷.۴۶ درصد را به خود اختصاص می دهد، مشتركان رایتل هم یك میلیون و ۶۱۷ هزار و ۶۳۱ با ۱.۸۲ درصد هستند.1397/12/08
15:44:52
5.0 / 5
2289
تگهای مطلب: اپراتور , تلفن همراه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵