گوگل پته اپل را روی آب ریخت!


لینك بگیر دات كام: كارشناسان فعال در شركت گوگل اخیرا از حفره های امنیتی موجود در سیستم عامل مك او اس محصولات اپل آگاهی داده اند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، این روزها كه امنیت سایبری و حفاظت از اطلاعات شخصی كاربران از اهمیت روزافزونی برخوردار شده است، محققان متعددی با تحت بررسی قرار دادن موضوعات و موارد مختلف، به بررسی حفره های امنیتی موجود در اپلیكیشن های مختلف می پردازند و با آگاهی بخشیدن به كاربران، اهتمام دارند كه آنها را در حفاظت از اطلاعات شخصی خود باخبر كرده و به شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های مذكور باز آگهی دهند كه وضعیت امنیت سایبری خود و خدمات خودرا بهبود بخشند.
گوگل اخیرا اعلام نموده است كه لطمه پذیری و ضعف های امنیتی متعددی در سیستم عامل مك او اس موجود بر روی محصولات اپل وجود دارد كه به هكرها و مجرمان سایبری این امكان را می دهد تا به اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربران نفوذ و دسترسی پیدا كنند.
كارشناسان گروه پروجكت زیرو كه در شركت گوگل فعالیت می نمایند، شهرت زیادی در حوزه كشف ضعف های امنیتی و لطمه پذیری های مختلف موجود در نرم افزارهای گوناگون دارند كه سپس اعلام و انتشار خبرهای مربوطه، به شركت های مذكور تا سقف ۹۰ روز مهلت و فرصت می دهند تا لطمه پذیری های مكشوفه را برطرف كرده و خبر مربوط به آنرا رسانه ای كنند.
طبق گزارشی كه در وب سایت The INQUIRER آمده است، حالا بنظر می رسد كه كارشناسان این گروه اخیرا از یك حفره امنیتی خطرناك كه در سیستم عامل مك او اس محصولات اپل وجود داشته، پرده برداری كرده اند. بدین ترتیب، دو غول تكنولوژی آمریكایی كه همواره در زمینه توسعه سیستم عامل های موبایلی به رقابت بسیار تنگاتنگی پرداخته اند، مدتهاست كه می خواهند هر یك به وجود حفره های امنیتی و همین طور در خطر بودن اطلاعات شخصی و حریم خصوصی كاربران خود اشاره كرده و دیگری را به عدم حفاظت از حریم شخصی كاربران در فضای مجازی متهم كنند.
سال قبل بود كه این گروه امنیتی از لطمه پذیری های وجود در سیستم عامل ویندوز ۱۰ و همین طور مرورگر اینترنتی مایكروسافت اج آگاهی داده بود كه در نهایت منجر به برطرف شدن مشكلات مربوط به آن شد.
برمبنای گفته های بعضی از تحلیلگران و كارشناسان فعال در حوزه فناوری، حالا بنظر می رسد كه گوگل می خواهد اپل را به رعایت و حفاظت از حریم خصوصی كاربران خود موظف و مجبور كند و بدین ترتیب نسبت به اخبار متعددی كه همواره درباره امنیت سایبری ضعیف سیستم عامل اندروید در رسانه ها منتشر می شود، واكنش نشان دهد.
این درحالیست كه برخی دیگر از تحلیلگران با این دیدگاه مخالف بوده و بر این باورند كه كارشناسان، محققان و پژوهشگران فعال در Project Zero گوگل تنها كار و وظیفه خودرا انجام داده اند و هیچ ماجرای دیگری همچون اقدامات تلافی جویانه در جریان نیست.1397/12/14
15:07:16
5.0 / 5
2570
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
از دست ندهید!