فیس بوك:

حملات تروریستی، شبكه های اجتماعی را هم ترور می كند!


لینك بگیر دات كام: شبكه های اجتماعی كه در سالهای اخیر به شدت از طرف مردم و دولت كشورهای مختلف تحت فشار قرار می گرفتند، حالا حمله تروریستی به مسلمانان حاضر در مسجد نیوزلند باری دیگر آنها را به چالش كشانده است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، خیلی از شبكه های اجتماعی همچون یوتیوب، توئیتر، فیسبوك و اینستاگرام تحت تأثیر مسائل و فشارهای سیاسی متعددی كه در سال های اخیر به وجود آمد، از طرف نهادهای دولتی و مردمی در جهان تحت فشار قرار گرفتند تا محتوای غیراخلاقی و خشونت آمیز را با بهره گیری از الگوریتم های پیشرفته ای به صورت كاملاً هوشمندانه حذف نمایند.
بر اساس گزارش رویترز، بنظر می رسد كه فیسبوك باز با انتشار اطلاعیه ای اعلام نموده كه با بهره گیری از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی در ساعات اولیه سپس حمله تروریستی به مسلمانان حاضر در مسجدی در نیوزلند فیلم و محتوای خشونت آمیز این حادثه را از پلتفرم خود حذف كرده و از معرض نمایش عموم كاربران آنرا برداشته است. این شبكه اجتماعی می گوید كه در ۲۴ ساعت نخست پس از حمله تروریستی به مسلمانان در مسجد نیوزلند، بالغ بر ۱.۵ میلیون ویدئوی خشونت بار مربوط به آنرا حذف كرده است.
بسیاری از منتقدان و كاربران در فضای مجازی از انتشار ویدئو و محتوای خشونت باری كه در شبكه های اجتماعی منتشر می شود، گله و شكایت دارند و بدین ترتیب از شركت های توسعه دهنده اپلیكیشن های مربوطه درخواست كرده اند كه هرچه سریعتر به اوضاع نابسامان شبكه های اجتماعی رسیدگی كرده و از انتشار چنین محتوای نامناسبی جلوگیری به عمل بیاورند.
به نظر می رسد كه فیسبوك با انتشار این بیانیه و پیام در فضای مجازی اهتمام داشته كه خودرا در قبال اتهامات مقابل شبكه های اجتماعی تبرئه كند.
چند روز پیش بود كه چند نفر مسلح به مسلمانان حاضر در یك مسجدی در كشور نیوزلند حمله تروریستی كرده و سبب كشته و زخمی شدن بالغ بر ۵۰ نفر شدند. عامل این حمله تروریستی ویدئوی حمله خودرا به صورت زنده و مستقیم بر روی پلت فرم های مختلف شبكه های اجتماعی قرار داده بود كه همین امر سبب شد جنجال و سر و صداهای زیادی در فضای مجازی به راه بیفتد.
شبكه های اجتماعی از زمانی كه معلوم شد هكرهای روسی سیستم های رأی گیری در جریان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده آمریكا در سال ۲۰۱۶ میلادی را هك كرده و به آنها نفوذ یافته اند و از سویی دیگر، باز به در اختیار قرار دادن پلتفرم خود برای مداخله گران روسی در انتخابات ریاست جمهوری آمریكا كه تشویش و تغییر اذهان عمومی را به دنبال داشت، متهم شدند و تحت فشارهای سیاسی بسیاری قرار گرفتند، و سپس نمایندگانی از آنها باز در مقابل سناتورهای كنگره آمریكا تعهد دادند كه با بهره گیری از الگوریتم های مبتنی بر هوش مصنوعی به صورت كاملاً هوشمندانه و اتوماتیك تمامی محتوای خشونت آمیز، مداخله جویانه و غیراخلاقی را بلافاصله پس از انتشار، شناسایی كرده و حذف نمایند.
فیس بوك كه در یك سال اخیر با چالش های امنیتی و رسوایی اطلاعاتی و همین طور فشارهای سیاسی متعددی مواجه بود، حالا به عقیده كارشناسان و تحلیلگران، بنظر می رسد كه این حمله تروریستی باز یك مشكل به مشكلات قبلی آن اضافه كرده و گرفتاری و دردسرهای آن بیشتر از پیش خواهد شد.1398/01/01
10:54:41
5.0 / 5
2786
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱