پیش بینی افزایش مجدد سطح آب در آق قلا به جهت سیلاب ناشی از ذوب برف


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات از كاهش جزئی محدوده سیل در منطقه آق قلا استان گلستان در پنج روز گذشته آگاهی داد و با اشاره به تحلیل های بدست آمده از داده های ماهواره ای، نسبت به افزایش مجدد سطح آب در این منطقه به جهت جاری شدن سیلاب ناشی از ذوب برف ها در ایام آینده آگهی داد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، آذری جهرمی در صفحه اینستاگرام خود با انتشار نقشه تغییرات مناطق سیل زده استان گلستان در حد فاصل چهارم تا نهم فروردین ماه، نوشت: بنا بر اطلاعات ماهواره ای و مقایسه مساحت مناطق سیل زده در پنج روز اخیر، بااینكه محدوده سیل در آق قلا كمی كاهش یافته، اما در گمیشان به شدت افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برف بالا دست در حال ذوب شدن است و پیش بینی می شود سطح آب در آق قلا مجدد افزایش یابد.بر طبق این گزارش، مساحت منطقه سیل زده در استان گلستان در روز نهم فروردین ماه در حالی نزدیك به ۳۲ هزار هكتار برآورد شده كه در روز چهارم فرودین ماه سطح منطقه سیل زده در این استان نزدیك به ۲۴ هزار هكتار بوده است كه نشان داده است طی پنج روز سطح مناطق سیل زده چیزی حدود ۸ هكتار افزایش یافته است.
این درحالی ست كه پژوهشگاه فضایی ایران در چند روز گذشته با انتشار گزارشی ضمن پیش بینی ذوب شدن پوشش برفی، از احتمال تشدید آب گرفتگی و وقوع سیلاب در استان گلستان آگاهی داده بود.1398/01/12
16:11:27
5.0 / 5
2390
تگهای مطلب: ماهواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲