مدیركل ارتباطات همراه اول خبر داد:

راه اندازی سامانه آگهی شرایط بحرانی، ارسال بیشتر از ۵۰۰ میلیون پیامك آگهی


لینك بگیر دات كام: مدیركل ارتباطات همراه اول با اشاره به راه اندازی «سامانه آگهی شرایط بحرانی»، اظهار داشت: سپس وقوع سیل در استان های شمالی كشور، با هماهنگی ستادهای بحران استانی، بیشتر از ۵۰۰ میلیون پیامك تابحال به مناطق تحت خطر و مناطقی كه در آنها خطر سیل وجود داشت، ارسال شد و البته روند نمایش سرویس این سامانه همچنان ادامه خواهد داشت.

شاهین آرپناهی در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات انجام شده توسط همراه اول سپس وقوع سیل در استان های شمالی كشور توضیح داد: اهم اقداماتی كه همراه اول پس از انتشار خبر سیل، در استان های شمالی و برخی دیگر از نقاط كشور انجام داد بر اساس دو محور اساسی و كلان بود.
وی اظهار نمود: یكی از محورها، اقدامات در رابطه با خود اپراتور و فعالیت های اپراتوری و گام اول آن، حفظ پایداری ارتباطات بود.
مدیركل ارتباطات همراه اول افزود: همكاران ما و سایر متخصصان فنی صنعت ICT كشور به مدلول واقعی كلمه، از جان مایه گذاشتند و این ارتباطات را در ایام سخت به شكل پایدار حفظ كردند؛ البته چنین اقدامی با عنایت به وجود محدودیت ها همچون قطعی برق، شرایط بد جوی و لطمه های وارد شده به شبكه، كاری بسیار دشوار بود.
آرپناهی با اشاره به دشواری های حفظ ارتباط در شرایط بحرانی و لطمه دیدگی برخی سایت ها، اظهار نمود: با وجود تمامی این تنگناها و ناایمن بودن برخی مسیرها، همكاران ما حاضر شدند سختی ها و خطرها را به جان بخرند و خودرا به سایت ها رسانده و ارتباطات را به شكل پایدار حفظ كنند.
وی اشاره كرد: این را هم باید گفت، با وجود اینكه در شرایط بحران میزان ترافیك ارتباطی چندین برابر می شود، اما خدا را شكر توانستیم به بهترین شكل ممكن، پایداری ارتباطات را در آن وضعیت حفظ نماییم.

رایگان كردن مكالمات
مدیركل ارتباطات شركت ارتباطات سیار ایران با اشاره به بلاعوض كردن ارتباطات تلفنی (تماسی و پیامكی) برای مناطق سیل زده بیان كرد: به جهت اینكه مردم آن مناطق بتوانند بی دغدغه در ایام بحرانی، به ارتباطات پایه دسترسی داشته باشند، مكالمه و پیامك درون و برون شبكه (به سمت تمامی اپراتورها) را برای آنها بلاعوض و همین طور تمدید كردیم.
او همینطور درباره راه اندازی «سامانه آگهی شرایط بحرانی» توضیح داد: نكته دیگر در حوزه فنی، بحث راه اندازی سیستم آگهی شرایط بحرانی بود كه همكاران ما به سرعت مبادرت به راه اندازی آن برای اولین بار كردند و بر این اساس با هماهنگی ستادهای بحران استانی، بیشتر از ۵۰۰ میلیون پیامك تابحال به مناطق تحت خطر و مناطقی كه در آنها خطر سیل وجود داشت، ارسال شد و البته روند نمایش سرویس این سامانه همچنان ادامه خواهد داشت.
مدیركل ارتباطات همراه اول این اقدامات را در حوزه فعالیت های ذاتی اپراتوری برای بهبود و ایجاد ثبات در شرایط دانست و اشاره كرد: اما نكته دیگر توجه توأمان ما به مقوله مسئولیت اجتماعی بود؛ برای اینكه كمك و یاری رسانی به مردم سیل زده را وظیفه خود می دانستیم.
آرپناهی با تاكید بر اینكه از ساعات اولیه بروز این حادثه تلخ، مدیران ارشد، معاونان و حتی اعضای هیئت مدیره همراه اول در مناطق حادثه دیده حاضر شدند، اظهار نمود: علاوه بر این ارتباطات پیوسته ای را با همكاران استانی مان داشتیم و تلاش می كردیم با شناسایی نیاز مردم، نسبت به رفع آنها در اسرع وقت اقدام نماییم.
وی تصریح كرد: بعنوان مثال، در ایام اول بخاطر شرایط خاص حاكم بر این مناطق، پوشك بچه كمیاب شده بود كه بلافاصله به محض اطلاع از این موضوع، چند وانت پوشك تهیه و به منطقه ارسال شد؛ همین طور بخاطر سرمای هوا و شرایط جوی نیاز به پتو بود كه ما بلافاصله هزار تخته پتو تهیه و به منطقه ارسال كردیم؛ مضاف بر اینكه در تهیه غذای گرم و تأمین مواد خوراكی آن مناطق با كمك خیرین مشاركت كردیم.
آرپناهی همین طور به گوشه ای دیگر از مجموعه خدمات این اپراتور در مناطق سیل زده اشاره نمود و اظهار داشت: با عنایت به اینكه خیلی از مردم با مشكل شارژ گوشی هایشان مواجه بودند، به محض اطلاع از این مساله مبادرت به ارسال ۳۰۰ دستگاه شارژر به آن مناطق كردیم.
مدیركل ارتباطات همراه اول درانتها اشاره كرد: همراه اول با حضور به موقع در محل و توجه مستمر به نیازهای مردم، كوشش كرد سهم خودرا در قبال جامعه در حد توان ایفا كند.
1398/01/14
23:41:03
5.0 / 5
2464
تگهای مطلب: اپراتور , خدمات , دستگاه , سئو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
از دست ندهید!