در دیدار با معاون فضای مجازی وزیر ارتباطات

آیت الله مكارم شیرازی: امكانات لازم برای ورود به فضای مجازی ملی فراهم گردد


به گزارش لینك بگیر دات كام آیت الله مكارم شیرازی با بیان این كه باید امكانات لازم برای تسهیل دسترسی و ورود به فضای مجازی ملی از جانب دستگاه های ذی ربط فراهم گردد، تاكید كرد: فضای مجازی قابل حذف نیست و ابزاری است كه می توان از آن استفاده های مثبت فراوان كرد اما در عین حال جنبه های منفی آن هم زیاد است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، آیت الله مكارم شیرازی در دیدار با معاون فضای مجازی وزیر ارتباطات، با بیان این كه فضای مجازی قابل حذف نیست، اظهار داشت: فضای مجازی ابزاری است كه می توان از آن استفاده های مثبت فراوان كرد اما در عین حال جنبه های منفی آن هم زیاد است.
او خاطرنشان كرد: متأسفانه هم اكنون آثار منفی فضای مجازی بر آثار مثبت آن غلبه دارد؛ این مساله تحلیل نیست بلكه مبتنی بر آمار موثقی است كه مسئولان ذی ربط عرضه كرده اند كه نشان داده است چه جرایم و كلاهبرداری ها و مفاسد اخلاقی و سو ءاستفاده های اقتصادی در این فضا صورت می گیرد.
این مرجع تقلید با بیان این كه فضای مجازی برای ما یك مسأله حیاتی می باشد و نباید در این خصوص انفعالی برخورد كرد، تصریح كرد: ما به لحاظ سیاسی، فرهنگی و اقتصادی و اخلاقی در این حوزه گرفتار خسارت شده ایم و اگر بی تفاوت باشیم، باز هم امكان تكرار دارد.
وی تاكید كرد: نباید چشم روی هم بگذاریم، باید مضار و منافع را ببینیم و بعد تصمیم بگیریم.
استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم افزود: در خبرها آمده بود كه روسیه برای خودش یك فضای مجازی ملی درست كرده؛ اگر دیگران می توانند این كار را بكنند، چرا ما نتوانیم؟
آیت الله مكارم شیرازی با تاكید بر تسریع در راه اندازی شبكه ملی اطلاعات، خاطرنشان كرد: باید امكانات لازم برای تسهیل دسترسی و ورود به فضای مجازی ملی از جانب دستگاه های ذی ربط فراهم گردد.
او تاكید كرد: حل مشكل فضای مجازی تنها در حیطه مسئولیت و وظایف وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست. باید نهادها و سازمان های دیگر هم همكاری كنند تا این مسأله به سامان برسد.
وی افزود: اصلاح و ساماندهی فضای مجازی خواسته رهبر بزرگوار انقلاب، مراجع معظم تقلید، بزرگان و دلسوزان است؛ اگر امروز اقدام گردد از فردا بهتر است. بی توجهی به این مهم خسارات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.
آیت الله مكارم شیرازی اضافه كرد: متأسفانه برای اصلاح فضای مجازی و شبكه های اجتماعی برخی مسئولان و دستگاه ها همكاری نمی كنند و یا همكاریشان ضعیف است. امیدواریم نسبت به این مورد حیاتی احساس مسئولیت كنند و با عزمی راسخ گام بردارند تا مساله كاملاً حل شود.1398/02/21
15:06:22
2.5 / 5
2020
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵