همزمان با روز جهانی ارتباطات انجام می شود

اتصال ۷۵۰۰ روستا به شبكه ملی اطلاعات


لینك بگیر دات كام: به نقل از دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات، در جهت فراهم كردن رفاه و كامیابی برای همگان، لازم است شكاف های موجود در این استانداردسازی كاهش پیدا كند و در این راستا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اتصال بیشتر از ۷۵۰۰ روستا به شبكه ملی اطلاعات اطلاع داد.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، ۲۷ اردیبهشت ماه (۱۷ می) هر سال مصادف با روز جهانی ارتباطات و این روز، یادآور بنیان گذاری اتحادیه جهانی مخابرات در ۱۵۰ سال پیش است. اعضای اتحادیه جهانی مخابرات (ITU) در سراسر دنیا برای بزرگداشت روز جهانی ارتباطات، مراسمی برگزار می كنند.
به مناسبت روز جهانی ارتباطات از جانب وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران هم روز یكشنبه ۲۹ اردیبهشت از پروژه توسعه روستایی، یك پروژه خدماتی در حوزه پست و چند پروژه فناوری اطلاعات با حضور محمدجواد آذری جهرمی - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- رونمایی می شود. جهرمی در صفحه اینستاگرام خود نوشته بود: در مراسم روز جهانی ارتباطات، از بیشتر از ۷۵۰۰ روستایی كه امسال به شبكه ملی اطلاعات متصل شدند، بیش تر خواهم گفت.
رویداد جهانی ارتباطات هر ساله با انتخاب یك مبحث اصلی و محوری، تلاش می كند مباحثی را در مدت های اخیر باعث نگرانی جوامع بین المللی شده و یا توجه خیل عظیمی از كاربران، شهروندان و دولت ها را به خود منعطف كرده است، مطرح كرده و میزبان متخصصان و افراد سرشناس فعال در حوزه مذكور باشد تا آنها به تحلیل، بررسی و گفتگو درباره مباحث مربوطه بپردازند.
امروزه، قدرت در درست جوامعی است كه از نیرومندترین شبكه های ارتباطی و به تبع آن، از بیش ترین اطلاعات برخوردار باشند و این حقیقت انكارناپذیر، تمدن حاكم بر تمدن كنونی جهان است و جلب توجه دولت ها و مردم جهان به اهمیت مقوله ارتباطات و ‏فناوری اطلاعات، باعث نامگذاری این روز شده است.
هدف از WTISD یا روز جهانی مخابرات و ارتباطات (World Telecommunication and Information Society Day) كمك به ایجاد پل های ارتباطی قوی و مستحكم تری میان كشورهای مختلف و مردم جهان و همینطور توسعه فناوری هایی كه برای گسترش ارتباطات و زیرساخت های مخابراتی ساخته و استفاده شده، بوده است.
روز جهانی مخابرات متمركز بر تدوین سیاست های ملی، پر كردن تفاوت های تكنولوژیكی، ترویج ارتباطات، تقویت قابلیت همكاری بین المللی سیستم ها و محدود كردن فاصله های فیزیكی در سطح جهانی از راه اینترنت، تلویزیون، تلفن و غیره است. این اجلاس جهانی طی سال های مختلف بر موضوعات مختلفی تمركز كرده است.

پیام امسال كاهش شكاف استانداردسازی ITU
هولین ژائو -دبیر كل اتحادیه بین المللی مخابرات- در پیام امسال خود به مناسبت روز جهانی ارتباطات گفته است: تدوین استانداردها، یكی از اركان اساسی مأموریت های ITU، بعنوان آژانس تخصصی سازمان ملل در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات است. اگر دوست دارید به اینترنت وصل شوید، از تماشای یك رویداد ورزشی در تلویزیون لذت ببرید، در ماشین خود رادیو گوش كنید یا از گوشی هوشمند خود فایل تصویری تماشا كنید، این استانداردهای ITU هستند كه این امكان را فراهم می سازند.
هولین ژائو در این پیام، از كشورهای عضو ITU، صاحبان صنایع، شركت های كوچك و بزرگ و دانشگاه ها، همینطور آژانس های خواهرخوانده سازمان ملل، شركای خود و همه سهامداران درخواست كرده است از برنامه كاهش شكاف استانداردسازی ITU كه رفاه و كامیابی برای همه را به دنبال خواهد داشت، حمایت كنند.


1398/02/27
13:35:41
5.0 / 5
2056
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
از دست ندهید!