جایگاه هوآوی بعنوان نخستین برند در حوزه 5جی هم چنان پابرجا می باشد


به گزارش لینك بگیر دات كام شركت هوآوی اعلام نمود موفق شده است تا كنون 46 قرارداد تجاری در زمینه توسعه شبكه 5G در سراسر جهان منعقد كند.


هوآوی كه بعنوان یكی از بزرگترین شركت های مخابراتی دنیا شناخته می شود، تاكنون بیشتر از صد هزار ایستگاه 5G به كشورهای مختلف دنیا ارسال كرده و رتبه اول جهانی در این عرصه را در اختیار دارد.
هوآوی برای ایجاد شبكه 5G تجاری در چین هم از آمادگی كامل برخوردار می باشد. بنا بر گزارش ها، هوآوی در فوریه سال 2018 موفق شد نخستین تماس 5G در دنیا را برقرار كند. اخیراً هم وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین مجوز استفاده تجاری از شبكه 5G را برای اپراتورهای بزرگ این كشور صادر كرد.

بر اساس گزارش های انتشار یافته تحریم های اخیر آمریكا ضد هوآوی نتوانسته بر عزم این شركت برای توسعه فعالیت های خود تاثیر خاصی بگذارد. كشورهای مختلف دنیا نشان داده اند تمایل دارند از فناوری هوآوی برای توسعه شبكه مخابراتی خود استفاده كنند. از همكاریهای چندین كشور با هوآوی می شود به این موارد اشاره كرد:
مالزی؛ استفاده از هوآوی تا حد ممكن
نخست وزیر مالزی در مورد تاثیر تحریم های آمریكا بر فعالیت هوآوی در این كشور، به رسانه ها گفته است: «ما تلاش داریم تا از فناوری هوآوی تا آنجا كه امكان پذیر است، استفاده كنیم».
هوآوی همكاری گسترده ای با اپراتور بزرگ مالزی (Maxis) در زمینه توسعه شبكه 5G در این كشور دارد. همینطور هوآوی دفتر مستقلی در مالزی داشته و فروش گوشیهای این شركت در مالزی هم به خوبی انجام می شود.
برزیل؛ ادامه فعالیت هوآوی بدون مشكل
معاون رئیس جمهور برزیل به رسانه ها اعلام نموده است دولت این كشور هوآوی را از برنامه های خود برای توسعه شبكه 5G در برزیل، خارج نخواهد كرد. با عنایت به اینكه برزیل بزرگترین اقتصاد آمریكای لاتین را در اختیار دارد، این مورد می تواند دستاورد بزرگی برای هوآوی باشد.
اخیراً رئیس جمهور آمریكا در دیدار با رئیس جمهور برزیل خواهان این شده بود كه كشورها از فناوری و تجهیزات هوآوی برای شبكه های مخابراتی خود استفاده نكنند. از نظر دونالد ترامپ، تجهیزات هوآوی نفوذپذیری و خطر امنیتی بالایی دارند. این در شرایطی است كه هوآوی بارها اعلام نموده است كه تجهیزات این شركت هیچ مشكل امنیتی ندارند.

به هر حال به نظر می آید سیاست های آمریكا بر برزیل تاثیری نداشته است؛ چون كه در ماه قبل رئیس جمهور برنامه ای برای كنار گذاشتن هوآوی ندارد و سال آینده شبكه 5G را با كمك این شركت توسعه خواهد داد.
گفتنی است كه بخش گوشیهای موبایل هوآوی هم در برزیل مجدداً فعال گشته است و گوشیهای این شركت در این كشور فروخته می شوند. هوآوی اعلام نموده برنامه هایی هم برای تولید گوشی در خاك این كشور دارد.
اتحادیه آفریقا؛ 5G در كنار هوش مصنوعی، اینترنت اشیا و...
هوآوی و اتحادیه آفریقا توافق نامه ای را امضا كردند كه در آن به توسعه همكاری در حوزه های پهن باند، اینترنت اشیا، رایانش ابری، هوش مصنوعی و شبكه 5G اشاره شده است. انتظار می رود حدود 660 میلیون آفریقایی تا سال 2020 به گوشیهای هوشمند دسترسی داشته باشند. این اتفاق می تواند بازار بزرگی را برای شركت های مخابراتی همچون هوآوی ایجاد كند.

علی رغم تحریم های آمریكا كشورهای مختلف جهان، خصوصاً كشورهای در حال توسعه، به استفاده از فناوری هوآوی تمایل نشان می دهند.
روسیه؛ همكاری استراتژیك
هوآوی با بستن قرارداد با شركت مخابراتی روسیه (MTS) اعلام نموده كه در سال آینده شبكه 5G را در این كشور پهناور توسعه خواهد داد. این توافق در مسكو و توسط رئیس جمهور دو كشور به امضا رسیده است.

نزدیكی سیاسی این دو كشور سبب می شود تا این توافق اهمیت بالایی داشته باشد. Guo Ping از مدیران ارشد هوآوی، این توافق را بسیار خوشحال كننده توصیف كرده و آنرا دارای اهمیت استراتژیك بالایی دانسته است.
بی شك توافق این دو كشور بزرگ، سیاست های آمریكا ضد هوآوی را تضعیف خواهد نمود. پیشبینی می شود نخستین اجرای شبكه 5G به صورت پایلوت در روسیه با همكاری هوآوی و اپراتور MTS در سال 2019 یا 2020 به انجام برسد.
2121

1398/03/28
13:58:16
5.0 / 5
2017
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱