۳۳ میلیون حمله سایبری به ایران خنثی شد

پاسخ وزیر ارتباطات به رسانه ها درباره حمله سایبری ادعایی به ایران


لینك بگیر دات كام: وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به حملات سایبری به ایران اظهار داشت: در سال قبل 33 میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی كردیم و حمله موفقی از آنها صورت نگرفته است.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، محمدجواد آذری جهرمی در توئیتر نوشت: رسانه ها از صحت حمله سایبری ادعایی به ایران پرسیدند. باید بگویم كه مدت هاست ما با تروریسم سایبری -مثل استاكس نت- و یكجانبه گرایی-مثل تحریم ها- مواجهیم. نه یك حمله، بلكه در سال قبل ۳۳ میلیون حمله را با سپر دژفا خنثی كردیم. حمله موفقی از آنها صورت نگرفته، هرچند تلاش های زیادی می كنند.
طرح دژفا، سپر امنیتی شبكه ملی اطلاعات كه همراه با توسعه فناوری از حریم شخصی افراد محافظت می كند و هدف آن مقابله با حملات سایبری، پشتیبانی از تداوم خدمات دیجیتال، جلوگیری از كلاهبرداری، نشر اطلاعات و شناسایی بدافزارهاست.
جهرمی زمان رونمایی از این سپر امنیتی اظهار داشته بود: ۱۰ پروژه زیر مجموعه «دژفا» مورد بهره برداری قرار می گیرد كه ۲۰ میلیارد تومان هزینه پژوهشی برای آن صرف شده است و نزدیك به ۳۰ میلیارد تومان هم هزینه عملیاتی دارد كه بر این اساس گام بلندی برای تأمین امنیت زیرساخت های شبكه ملی اطلاعات به منظور احقاق حقوق مردم و تأمین امنیت در شبكه ملی اطلاعات كه سوژه بسیار مهمی است برداشته خواهد شد.1398/04/03
14:23:26
5.0 / 5
2094
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲