بازگشت كمپانی های آمریكایی به سمت هوآوی شركت Micron تجارت با هوآوی را از سر گرفت


به گزارش لینك بگیر دات كام شركت آمریكایی Micron از تولیدكنندگان بزرگ قطعات حافظه در جهان، علیرغم تحریم های آمریكا ضد هوآوی، عرضه محصولات خویش را به این شركت حتی پیش از اعلان این دولت از سر گرفته است. انتظار می رود این روند سرعت بگیرد و تا آخر سال رشد بالایی را تجربه كند.


مدیرعامل Micron اعلام نموده این شركت در دو هفته اخیر و بعد از بررسی جوانب مختلف تحریم های آمریكا، عرضه و فروش محصول به هوآوی را مجدد شروع كرده است. به گزارش رویترز، او در اینباره در جلسه ای به سرمایه گذاران شركت گفته است:
«ما متوجه شدیم كه می توانیم بدون نقض قانون، بعضی از محصولات خویش را به هوآوی عرضه نماییم. چون كه محصولات ما مشمول مقررات صادرات و فهرست تحریم ها نمی شوند. اما به هر حال، در مورد وضعیت تجارت با هوآوی هنوز ابهاماتی وجود دارد و نمی توانیم حجم فروش یا بازه ی زمانی خاصی را تعیین كنیم».
این صحبت ها پیش از اعلام اخیر ترامپ برای برداشتن تحریم ها و نشاندهنده علاقمندی و پیگیری این شركت های بزرگ به رفع موانع بوده، موانعی كه حال به نظر میرسد مرتفع شده باشد.

گفتنی است كه پس از وارد كردن هوآوی به فهرست تحریم آمریكا در ماه می، این شركت از خرید تجهیزات، قطعات و خدمات نرم افزاری شركت های آمریكایی منع شد. اما این اتفاق بیشتر شركت های آمریكایی را تحت تاثیر قرار داد؛ چون كه با این محدودیت ها، آنها از وجود مشتری بزرگی مانند هوآوی محروم می شدند و همین سبب افت شدید فروش این شركت ها می شد.
انجمن صنایع نیمه هادی آمریكا كه شركت هایی چون اینتل و Micron عضوی از آن هستند، معتقدند بعضی از محصولات و تراشه ها مشمول قوانین تحریمی دولت آمریكا نمی شوند؛ به همین خاطر آنها می توانند به تجارت خود با هوآوی ادامه دهند. اخیراً نیویورك تایمز هم گزارش داده بود كه كمپانی اینتل هم روابط تجاری خود با هوآوی را از سر گرفته است.

این طور به نظر می آید كه با گذشت زمان، شركت های فناوری آمریكایی به علت از دست دادن مشتری بزرگی مثل هوآوی، با كاهش فروش و افت سهام روبرو شده اند و برای برون رفت از این وضعیت، گفتگو با مسئولان دولتی آمریكا را شروع كرده اند تا بتوانند تحریم ها را كنار زده و با از سرگیری روابط تجاری خود با هوآوی، زیان های خویش را جبران كرده و به حالت قبل بازگردند. با توافق اخیر دولت آمریكا و چین در اجلاس G20 انتظار می رود این روند سرعت بیشتری بگیرد.
2121

1398/04/18
14:39:19
5.0 / 5
2348
تگهای مطلب: اینتل , خدمات , سئو , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴