طرح نوآفرین برای چه كسانی است؟


لینك بگیر دات كام: مسؤولان، نوآفرین را طرحی جهت آسان سازی قانون مندتر كردن استارت آپ ها و تسهیل ورود آنها به فرایندهای رسمی كسب وكار می دانند و در این راستا شركت ها و تیم های نوپا، شركت های رشدیافته، شتابنده ه و مراكز رشد، افراد علاقه مند به حوزه نوآفرینی و سرمایه گذاران می توانند در این طرح حاضر شوند.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، تأمین مالی استارت آپ ها و تسهیل قوانین برای آنها از مواردی است كه می تواند راه را برای این كسب وكارهای نوپا باز كند، به ویژه استارت آپ های حوزه فناوری كه می توانند در مدت كوتاهی راه بسیاری را طی كرده و به تك شاخ های حوزه تبدیل شوند. بنا بر این مسؤولان این حوزه برای حل كردن مشكلات كسب وكارهای نوپا، تصمیم به راه اندازی طرح نوآفرین گرفتند.
محمدجواد آذری جهرمی -وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات- درباره طرح نوآفرین اظهار نمود: استارت آپ ها در ذات و بطن كار خود پیش بینی ناپذیر هستند و بنا بر این نباید ریسك در شرایط فعالیت شما ضرب شود و ما در دولت وظیفه داریم شرایط فعالیت شما را قابل پیش بینی نماییم. یعنی اگر سوار قطار می شوید، بدانید كجا بایستید، كجا سرعت بگیرید. ما سعی كردیم شرایطی را فراهم خواهیم آورد كه ادامه راه را برای شما قابل پیش بینی می كند.
وی همینطور اشاره كرد: طرح نوآفرین برای استارت آپ هایی كه وارد مرحله بلوغ شده اند، مناسب نمی باشد بلكه این طرح برای آنهایی مناسب می باشد كه در مراحل اول هستند و استارت آپ های در حال رشد باید وارد پارك های اقتصاد دیجیتال شوند.
امیر ناظمی –رئیس سازمان فناوری اطلاعات- نیز درباره ی طرح نوآفرین در توییترش نوشت: در سیاست نوآوری ایران دو بخش نوآوری اجتماعی و صنایع خلاق بسیار حاشیه ای نگاه می شوند، در صورتیكه در اكوسیستم استارت آپی جایگاه بسیار مهمی دارند. در طرح نوآفرین گروه های تولید پادكست یا محتوا یا ویدئو به رسمیت شناخته شده اند و از حمایت های طرح برخوردار می شوند.
چه كسانی می توانند عضو سامانه نوآفرین شوند؟
اگر شركت ثبت شده نوپا و به دنبال جذب سرمایه، یافتن برنامه شتابدهی مناسب و ارتباط با سایر بازیگران این حوزه هستید، با تكمیل فرم ثبت نام شركت های نوپا می توانید امكان مشاهده امكانات و ارتباط با سایر شركت ها و یا تیم های نوپا، سرمایه گذاران، شتابدهنده ها و مراكز رشد را فراهم كنید.
اگر تیم نوپایی شامل حداقل دو هم بنیان گذار هستید و به دنبال جذب سرمایه، یافتن برنامه شتابدهی مناسب و ارتباط با سایر بازیگران حوزه نوآفرینی كشور هستید، با تكمیل فرم ثبت نام تیم نوپا، امكان مشاهده امكانات و ارتباط با سایر شركت ها یا تیم های نوپا، سرمایه گذاران و شتابدهنده ها و مراكز رشد را فراهم آورید.
در صورتیكه مسیرهای ابتدایی برای رشد كسب وكارهای نوپا را پیموده اید و الان یك شركت بزرگ رشدیافته هستید، نیز می توانید وارد طرح نوآفرین شوید.
اگر شتابدهنده یا مركز رشد و در جست وجوی تیم های دارای استعداد رشد بالا هستید، می توانید با تكمیل فرم ثبت نام شتابدهنده ها و مراكز رشد، امكانات مركز خودرا به تعداد بیشتری از متقاضیان معرفی كنید.
اگر سرمایه گذار خطرپذیر یا صندوق سرمایه گذاری جسورانه، صندوق پژوهش و نوآوری یا یكی از فرشتگان كسب وكار هستید، می توانید با تكمیل فرم ثبت نام سرمایه گذاران، در معرض دید شركت ها یا تیم های نوپای كشور قرار بگیرید تا بتوانید سبد سرمایه گذاری های خودرا تكمیل كرده و یا با شركت ها یا تیم های نوپا نیازمند سرمایه گذاری در حوزه مورد نظر خود ارتباط برقرار كنید.
اگر یك فعال علاقه مند به حوزه نوآفرینی كشور یا شخص حقیقی جویای كار هستید، می توانید با تكمیل فرم ثبت نام، امكان معرفی خود و ارتباط با بازیگران این حوزه را یافته، اطلاعات مورد نیاز خودرا دریافت كرده و از امكانات ایجادشده بر این مبنا استفاده كنید.
آخرین آمار پیوستن شركت های مربوط به كسب وكارهای نوپا نشان داده است تا كنون ۱۲۶ شركت نوپا، ۱۸۸ تیم نوپا، ۲۱ شركت بزرگ رشدیافته، ۱۵ شتابدهنده و مركز رشد، ۲۱ علاقه مند حوزه نوآفرینی و شش سرمایه گذار عوض طرح نوآفرین شدند كه در مجموع شامل ۳۷۷ شركت می شود.

این در شرایطی است كه در نخستین اعلام پیوستن شركت ها به طرح نوآفرین، جهرمی اعلام نموده بود ۱۵۶ گروه و شركت به این طرح اضافه شدند. وی در توئیتر خود نوشته بود: حضور جوانان در ساخت آینده روشن با ایران هوشمند چشم گیر است. هنوز ۲۴ ساعت از رونمایی از طرح نوآفرین در نوآفرین ۹۸ نگذشته كه ۱۵۶ گروه و شركت به ما برای ایجاد ایران هوشمند پیوستند.
منبع:

1398/04/23
15:04:13
5.0 / 5
2027
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
X
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱