بازار جهانی اینترنت اشیا منفجر می شود!


لینك بگیر دات كام: تازه ترین گزارش های انتشار یافته نشان داده است كه بازارهای جهانی اینترنت اشیا (IoT) در سال های اخیر به شدت مورد استقبال بخش های مختلف جوامع قرار گرفته و رشد آن تا سال آینده از برآورد كارشناسان نیز فراتر خواهد رفت.

به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، برمبنای گزارشی كه در مجله فوربس آمده است، رشد بازار جهانی اینترنت اشیا (IoT) از ۱۵۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ میلادی به ۴۵۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ میلادی خواهد رسید كه می توان گفت مجموع نرخ رشد سالانه آن ۲۸.۵ درصد بوده و بسیار بیشتر از پیش بینی كارشناسان و تحلیلگران فعال در این عرصه محسوب می شود.
كارشناسان و تحلیلگران فعال در موسسه تحقیقاتی و مشاوره ای بوستون آمریكا در جدیدترین بررسی های خود دریافته و اعلام نموده اند كه اینترنت اشیا در بعضی از بخش های جوامع همچون حمل و نقل عمومی، صنعت، تجارت و فروش رشد بسیار بیشتر و قابل توجه تری را تجربه خواهدنمود.
برمبنای آمارهای انتشار یافته و تحقیقات صورت گرفته توسط كارشناسان موسسه statista، سهم بازار اینترنت اشیا در توسعه زیرساخت های مربوط به شهرهای هوشمند ۲۶ درصد، صنایع مبتنی بر پلتفرم اینترنت اشیا ۲۴ درصد، بخش درمان و پزشكی ۲۰ درصد، خانه های هوشمند ۱۴ درصد، خودرو های هوشمند هفت درصد، سایر تجهیزات و دستگاههای هوشمند چهار درصد و گجت های پوشیدنی هوشمند نیز سه درصد خواهد بود.
كارشناسان فعال در حوزه فناوری برآورد و اعلام نموده اند كه بخش های مبتنی بر اینترنت اشیا (IoT) قادر می باشد تا سال ۲۰۲۰ میلادی سالانه ۳۰۰ میلیارد دلار درآمدزایی و سودآوری ایجاد كند كه از این مقدار، ۸۵ میلیارد دلار آن به توسعه زیرساخت های صنعتی مربوط می شود.
اینترنت اشیا و شهر هوشمند عباراتی هستند كه این روزها در فضای مجازی زیاد به گوش كاربران می خورد. باید اظهار داشت كه اینترنت اشیا به كاربران ساكن در شهرهای هوشمند این امكان را می دهد كه با استفاده از دستگاه های الكترونیكی و هوشمند خود به كارها و فعالیت های روزمره خود بپردازند و این امر در زمینه هایی همچون انرژی، حمل و نقل، صنعت، بهداشت و درمان، ساخت و ساز، خانه و شهر هوشمند نقش پررنگ و بسزایی ایفا خواهدنمود.
اینترنت اشیاء (IoT) به مدلول یك شبكه جهانی از اشیاء مرتبط و متصل است كه هر یك دارای آدرس مختص به خود بوده و برمبنای قراردادهای استانداردشده ای با یكدیگر در ارتباطند.
این سیستم جدید كنترل از طریق دور و كنترل هوشمند اشیاء و دستگاه ها، امروزه در كشورهای توسعه یافته ای همچون كره جنوبی در سیستم های اداری و همین طور وسایل منزل بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.
منبع:

1398/05/20
14:02:35
5.0 / 5
2110
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!