هوآوی قدرتمندترین پردازنده هوش مصنوعی دنیا را معرفی نمود


به گزارش لینك بگیر دات كام هوآوی از قوی ترین پردازشگر هوش مصنوعی دنیا به نام Ascend 910 و همینطور فریم ورك همه منظوره  MindSporeبرای هوش مصنوعی رونمایی نمود. در ادامه می توانید با تازه ترین دستاوردهای هوآوی برای دنیای فناوری و عصر وسایل هوشمند آشنا شوید.


Ascend 910 قوی ترین پردازنده هوش مصنوعی دنیا
پردازنده هوش مصنوعی Ascend 910 هوآوی به سری Ascend-Max از چیپست های این كمپانی متعلق می باشد. هوآوی در سال 2018 میلادی خبر از توسعه این پردازنده و مشخصات آنرا داده بود. حالا یك سال بعد از آن، شاهد اتمام توسعه پردازنده Ascend 910 و نتایج خیره كننده آن هستیم. جالب اینكه Ascend 910 با مصرف انرژی بسیار كمتر از برآوردهای اولیه هوآوی، كارایی مورد انتظار را عرضه می كند.

قدرت محاسبات اعشار FP16 پردازنده Ascend 910 به 256 ترافلاپ می رسد. این در شرایطی است كه قدرت محاسبات اعداد صحیح INT8 آن به 512 ترافلاپ می رسد. علیرغم اینكه كارایی Ascend 910 بی نظیر است، بیشینه مصرف آن تنها به 310 وات می رسد كه بسیار كمتر از 350 وات اعلام شده در سال 2018 است.
از پردازنده Ascend 910 برای آموزش به شبكه های عصبی مصنوعی استفاده می شود. جالب اینكه در یك جلسه آموزشی معمول بر پایه ResNet-50، تركیب پردازنده Ascend 910 و فریم ورك MindSpore در آموزش مدلهای هوش مصنوعی، دو برابر سریع تر از كارت های بر پایه TensorFlow است.
هوآوی به سرمایه گذاری بر روی پردازنده های مخصوص هوش مصنوعی ادامه خواهد داد تا بتواند نیاز طیف گسترده ای از توسعه دهندگان و مشتریان را برآورده كند.
MindSpore فریم ورك هوش مصنوعی همه منظوره
همچنین هوآوی فریم ورك هوش مصنوعی MindSpore را معرفی نمود كه از توسعه انواع اپلیكیشن های بر پایه هوش مصنوعی در تمام زمینه های رایج پشتیبانی می كند. فریم ورك های هوش مصنوعی برای تسهیل توسعه اپلیكیشن های هوش مصنوعی ضروری هستند و علاوه بر تضمین محافظت از حریم خصوصی، تولید آنها را فراگیرتر و امكان پذیرتر می كنند.
از آنجایی كه MindSpore تنها با مدل اطلاعات كار می كند و خود داده ها پردازش نمی شوند، از داده های خصوصی كاربر به شكل مؤثری محافظت می شود. همینطور فناوری های پیاده شده در MindSpore تضمین بخش امنیت مدلها و قابل اعتماد بودن آنها است.

فریم ورك MindSpore با كلیه سناریوهای به كارگیری هوش مصنوعی در وسایل مختلف، فناوری های پیشرفته و محیط های تحت كلاد (ابری) به خوبی سازگاری دارد و امكان دسترسی هم زمان به آنها را می دهد. طراحی ویژه این فریم ورك به توسعه دهندگان امكان توسعه آسان اپلیكیشن های پیشرفته هوش مصنوعی و آموزش سریع به مدلهای آنها را می بخشد.
در یك شبكه عصبی مصنوعی برای پردازش زبان طبیعی، MindSpore به 20 درصد خطوط كُد كمتری نسبت به سایر فریم ورك های برتر موجود نیاز دارد كه راندمان توسعه دهندگان را دست كم 50 درصد بالا می برد.
بهینه سازی ها و نوآوری های MindSpore و همینطور پردازنده های Ascend در چارچوب راهكار هوش مصنوعی هوآوی، به توسعه دهندگان در مواجهه آسان تر با چالش های پیچیده هوش مصنوعی كمك فراوانی می كند. حاصل به كارگیری تركیب یاد شده، عملكرد قوی تر و انجام بهینه تر كارهاست. افزون بر پردازنده های تخصصی Ascend، فریم ورك MindSpore از پردازنده های مركزی، گرافیكی و سایر پردازنده ها هم پشتیبانی می كند.
هوآوی یكی از پیشگامان بزرگ فناوری هوش مصنوعی و جزء معدود سازندگان پردازنده های تخصصی برای این فناوری پیشرفته است.
2121

1398/06/06
14:05:38
5.0 / 5
1883
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
از دست ندهید!