طبق اعلام مركز آمار

7 میلیون خانوار ایرانی اینترنت ندارند


لینك بگیر دات كام: طبق آمار رسمی تا آخر سال 1396 از حدود 24 میلیون خانوار ایرانی بیشتر از شش میلیون خانوار در محل سكونت خود به اینترنت دسترسی نداشتند.


به گزارش لینك بگیر دات كام به نقل از ایسنا، آخرین اطلاعات مركز آمار ایران از وضعیت برخورداری خانوارهای كشور و استفاده افراد از اینترنت درانتها سال ۱۳۹۶ نشان داده است كه از كل خانوارهای ایرانی كه حدود ۲۴ میلیون و ۶۸۴ هزار نفر بوده اند، ۱۷ میلیون و ۹۶۰ هزار نفر به اینترنت در محل سكونت خود دسترسی داشتند. در نتیجه بیشتر از شش میلیون نفر در محل سكونت خود به اینترنت دسترسی نداشتند.

بیشترین دسترسی خانواری در استان ها مربوط به بوشهر با ۸۳.۸، تهران ۸۱.۹ و خوزستان با ۸۰.۶ درصد است و بیشترین درصد استفاده فردی در استان ها نیز به تهران با ۷۶، سمنان ۷۲.۷ و قم ۷۰.۹ درصد اختصاص دارد.

اما بررسی كاربرد اینترنت در میان افراد شش ساله و بیشتر تا آخر سال نشان داده است از حدود ۷۲ میلیون و ۳۱۸ هزار نفری كه این گروه را می سازند بیشتر از ۴۶ میلیون و ۳۱۵ هزار نفر از اینترنت استفاده می نمایند.

كاربرد اینترنت در میان جمعیت شش ساله و بیشتر به شكلی است كه در فعالیت های اینترنتی بیشترین سهم برای ۷۰.۵ درصد در شبكه های اجتماعی، ۵۵.۱ درصد بازی یا دانلود فیلم یا موسیقی و ۳۵.۷ درصد نیز برای جست وجوی اطلاعات است.

برای افراد شش ساله و بیشتر، بیشترین سهم محل های دسترسی مربوط به ۹۴.۵ با دستگاه سیار در هرجا، ۸۰.۶ در محل سكونت، ۶.۷ درصد در محل تحصیل و ۵.۹ درصد در محل كار آنها است.منبع:

1398/07/13
22:13:07
5.0 / 5
1744
تگهای مطلب: اینترنت , دستگاه , كاربر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد مطلب
نظر شما در مورد مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲